شارونوف؛ وزیر روسی که بعد از فرار به آمریکا راننده کامیون شد

دنیس شارونوف: پولی که از رانندگی کامیون کسب می‌کنم چندان تفاوتی با دستمزد یک وزیر منطقه‌ای در روسیه ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در فوریه 2022، همزمان با فرار میلیون‌ها اوکراینی از کشورشان، صدها هزار روس نیز اقدام به ترک کشورشان کردند.

بر اساس گزارش روزنامه بریتانیایی «تلگراف»، در میان مهاجران روس، دنیس شارونوف، وزیر سابق این کشور راهی ایالات متحده شد و برای امرار معاش، شغل رانندگی کامیون را انتخاب کرد.

وزیر پیشین کشاورزی در جمهوری کومی واقع در شمال روسیه که در سپتامبر 2022 فرار کرد، در مصاحبه‌ای گفت: «بسیاری از مردم، انتخاب من را درک نمی‌کنند. آنها مرا مسخره کرده و می‌گویند که من از یک وزیر منطقه‌ای به یک راننده کامیون تبدیل شده‌ام.»

او افزود: «اما من موضوع را به این شکل نمی‌بینم. من به کارم افتخار می کنم.»

دنیس شارونوف در روسیه
دنیس شارونوف در روسیه

انتصاب و برکناری

شارونوف در سال 2020، وزیر کشاورزی کومی شد که منطقه‌ای محصور در خشکی در شمال روسیه است و مساحتی معادل با کالیفورنیا دارد اما در ژانویه، از سمتش برکنار شد.

یک ماه بعد از انتصاب او، تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، او را «به شدت نگران» کرد. شارونوف افزود: «من متوجه شدم که با ماندن در این کشور به شکلی از اشکال در جنگ مشارکت خواهم کرد.»

او در پاییز سال گذشته در جریان بسیج عمومی در روسیه، هنگامی که دستور پیوستن به جنگ را دریافت کرد، تصمیم به فرار از کشور گرفت.

سفری طولانی

از آنجایی که شارونوف در ورمونت آمریکا تحصیل کرده بود، تصمیم گرفت شانس خود را در ایالات متحده امتحان کند. پس از سفری طولانی سرانجام به مکزیک رسید و در آنجا با پای پیاده از مرز آمریکا عبور کرد و درخواست پناهندگی داد.

در حالی که شارونوف منتظر نتیجه درخواست پناهندگی خود بود، شروع به جستجوی کار برای کسب درآمد کرد و سرانجام رانندگی کامیون را انتخاب کرد.

او با اشاره به ضعف «روبل» که در این هفته به پایین‌ترین حد خود در 16 ماه گذشته رسید، گفت: «پولی که از رانندگی کامیون کسب می‌کنم، چندان تفاوتی با دستمزد یک وزیر منطقه‌ای در روسیه ندارد و اکثر مقامات، راه‌های دیگری برای کسب درآمد، پیدا کرده‌اند.»

شارونوف همچنین افزود که به دلیل کارش طی 6 ماه، از 45 ایالت آمریکا بازدید کرده و امیدوار است بتواند از تجربیات خود برای یافتن شغلی در بخش کشاورزی استفاده کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید