رزمایش مشترک آمریکا، ژاپن و استرالیا برای زیرنظر گرفتن کشتی‌های چینی

ناوهای جنگی روسیه و چین نیز مانورهای دریایی مشترکی را در اقیانوس آرام شامل آموزش عملیات نجات و پاسخ به حملات هوایی به مورد اجرا گذاشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشورهای استرالیا، ایالات متحده آمریکا و ژاپن رزمایش دریایی مشترکی را در 23 اوت در دریای چین جنوبی برگزار خواهند کرد.

خبرگزاری «کیودو نیوز» ضمن اشاره به زمان برگزاری این رزمایش دریایی و اعزام ناوهای جنگی این سه کشور به فیلیپین، هدف از انجام چنین تمرین‌های نظامی مشترکی را زیر‌نظر گرفتن تحرکات کشتی‌های چینی در این منطقه عنوان کرد.

این رزمایش پس از مانور دریایی «مالابار» که نیروهای مسلح کشورهای استرالیا، هند، آمریکا و ژاپن در آن شرکت می‌کنند و در 21 اوت به پایان می‌رسد، برگزار خواهد شد.

تسهیل تدارکات نظامی

دولت ژاپن در 13 اوت جاری توافقنامه‌ای را با استرالیا به مورد اجرا گذاشت که بر اساس آن، روند ورود نیروهای نظامی دو کشور به خاک یکدیگر از جمله ورود تسلیحات تسهیل می‌شود.

شایان ذکر است که استرالیا دومین کشور پس از ایالات متحده است که ژاپن چنین توافق‌های نظامی گسترده‌ای با آن دارد.

مانورهای روسیه و چین

از سوی دیگر، بر اساس آنچه وزارت دفاع روسیه روز جمعه 27 مرداد اعلام کرد، ناوهای جنگی روسیه و چین در حال انجام مانورهای دریایی مشترکی در اقیانوس آرام هستند که شامل آموزش عملیات نجات و پاسخ به حملات هوایی است.

در همین راستا ویدیوی منتشر شده توسط خبرگزاری «تاس» روسیه 9 کشتی بزرگ در حال حرکت در اقیانوس که خدمه‌های آن‌ها روی عرشه‌‌ها قرار گرفته‌اند را نشان می‌دهد.

به گفته وزارت دفاع روسیه این کشتی‌ها از آغاز رزمایش با پیمودن بیش از 6400 مایل دریایی «مراحل سوخت‌گیری» و«جابجایی محموله» در حین حرکت را تمرین کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید