روسیه از سرنگونی یک پهپاد اوکراینی در مسکو خبر داد

استفاده از پهپادها به ویژه پس از ناکامی ضدحمله‌ای که اوایل تابستان جاری توسط نیروهای اوکراینی برای بازپس‌گیری اراضی خود از نیروهای روسی آغاز شد، افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با افزایش حملات پهپادی اوکراین به پایتخت روسیه، شهردار مسکو جمعه 27 مرداد بار دیگر سرنگونی یک پهپاد اوکراینی در مرکز این شهر را اعلام کرد.

یکی از شاهدان به «رویترز» گفت که صدای انفجار مهیبی را در نزدیکی یک منطقه تجاری مسکو در چند کیلومتری کاخ کرملین شنیده است.

جنگ پهپادی

در همین رابطه، وزارت دفاع روسیه چند روز پیش از سرنگونی ده‌ها پهپاد در مناطق مختلف این کشور خبر داد.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، یکشنبه گذشته گفت که سامانه‌ پدافند هوایی، 8 موشک «هیمارس» را رهگیری و 25 پهپاد اوکراینی را منهدم کردند.

کوناشنکوف در اظهار نظری مطبوعاتی اعلام کرد: «سامانه‌ پدافند هوایی، 25 پهپاد اوکراینی را در شهرهای کریمینایا، روبیینایا و زولوتاریوفکا در جمهوری خلق لوهانسک و شهرهای ترودوفسکویه و گورلووکا در جمهوری خلق دونتسک و شهرهای چپایوکا و اوچرواتایا در استان زاپوریژیا منهدم کردند.»

استفاده از پهپادها به ویژه پس از ناکامی ضدحمله‌ای که اوایل تابستان جاری توسط نیروهای اوکراینی برای بازپس‌گیری اراضی خود از نیروهای روسی آغاز شد، افزایش یافته است.

کی‌یف معمولاً به دلیل هزینه کمتر پهپاد نسبت به هواپیما یا موشک و رخنه آسان آن به خاک روسیه به ویژه در مناطق مرزی، از پهپاد استفاده می‌کند.

به گفته کاخ کرملین، این پهپادها پیشتر نیز حتی در قلب مسکو ظاهر شده و نقاط حساسی را در معرض تهدید قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size