تشدید حملات علیه مراجع قضایی رسیدگی‌کننده به پرونده دونالد ترامپ

ترامپ بایدن و اعضای دولت او را به طرح‌ریزی همه کیفرخواست‌ها علیه خود با هدف مداخله در انتخابات ریاست‌ جمهوری متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از زمان مطرح شدن اتهام‌های قضایی علیه او و تحت پیگرد قرار گرفتن وی، انتقادات شدیدی را متوجه مراجع قضایی ایالات متحده کرده و برخی از قضات را به جانبداری و پیروی از حزب دمکرات متهم کرده است.

اخیرا اما اظهارات انتقاد‌آمیز ترامپ پس از آن لحن تند‌تری گرفت که او و دهها تن از دستیارانش به تلاش برای تقلب در نتایج انتخابات در ایالت جورجیا متهم شدند.

همزمان با ابراز خشم ترامپ که بارها آن را از شبکه «تروث سوشیال» متعلق به خود بیان و پیگرد خود را به‌دلایل سیاسی عنوان کرده و به‌دنبال آن توهین‌هایی را علیه برخی قضات و دادستان‌ها روا داشت، طرفداران او نیز حملات شدیدی علیه مراجع قضایی انجام داده و برخی قضات را تهدید کردند.

در همین راستا در رسانه‌های آمریکا اعلام شد که یک زن اهل تگزاس، پنج‌شنبه 26 مرداد، به ظن تهدید به قتل قاضی ناظر بر پرونده جنایی ترامپ، بازداشت شده است.

به گزارش «بی بی سی»، ابیگیل جو شری، 43 ساله، در 5 اوت طی تماس با دادگاه واشینگتن دی سی در پیام تهدیدآمیز خود علیه قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، تانیا چوتکان، از توهین نژادی استفاده کرده است.

ترامپ یک روز قبل از این تماس تهدید‌آمیز و پس از محاکمه شدن به اتهام توطئه انتخاباتی در پلتفرم شبکه اجتماعی خود، «Truth Social» گفته بود کسانی که او را تحت پیگرد قرار می‌دهند را تحت پیگرد قرار خواهد داد.

جمعه گذشته قاضی چوتکان در جلسه دادگاه هشدار داد که هر دو طرف باید از هرگونه «بیانیه‌های تحریک‌آمیز» در مورد پرونده اجتناب کنند.

در همین حال، حامیان ترامپ، اطلاعات شخصی اعضای هیئت منصفه بزرگ جورجیا را که در اوایل این هفته درباره اتهامات دخالت در انتخابات، علیه او رای دادند، منتشر کردند.

گزارش یک سازمان تحقیقاتی خصوصی نشان می‌دهد که کاربران شبکه‌های اجتماعی خواستار اعمال خشونت علیه آنها و فانی ویلیس - دادستان اصلی رسیدگی به پرونده رئیس‌جمهوری سابق آمریکا شده‌اند.

روز دوشنبه، یک کیفرخواست 98 صفحه‌ای منتشر و مدعی شد که ترامپ «به طور غیرقانونی» برای تغییر نتیجه انتخابات، «توطئه کرده است.»

دونالد ترامپ اما، روز پنج‌شنبه ضمن اتهام‌افکنی علیه رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده مدعی شد که «همه کیفرخواست‌ها توسط بایدن و کارکنان رادیکال چپ‌گرای او با هدف مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری طرح‌ریزی شده است.»

به گزارش «العربیه»، ترامپ همچنین خطاب به طرفداران خود تاکید کرده است که «نباید اجازه داد قبل از انتخابات 2024 محاکمه‌ای آغاز شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size