کی‌یف: اوکراین اراضی خود را با عضویت در «ناتو» مبادله نخواهد کرد

دیمیتری مدودف: برای ورود اوکراین به ناتو مقامات این کشور باید کی‌یف را واگذار کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که کی‌یف خاک خود را با عضویت در «ناتو» مبادله نخواهد کرد.

پودولیاک همچنین خواستار تسریع در ارسال سلاح برای اوکراین شد.

این مقام اوکراینی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «مبادله اراضی با هدف عضویت در ناتو امر غریبی است. این به معنای از دست دادن آگاهانه دموکراسی، نابودی قوانین بین‌المللی و انتقال قطعی جنگ به نسل‌های دیگر است.»

او تاکید کرد که نمایندگان «ناتو» باید در مورد تسریع ارسال تسلیحات به کی‌یف و نه چشم‌پوشی از اراضی به نفع مسکو صحبت کنند.

پیش از این، استیان جنسن، مدیر دفتر ویژه دبیرکل «ناتو» گفت که اوکراین می‌تواند در ازای واگذاری بخشی از خاک خود به روسیه، به «ناتو» بپیوندد.

واکنش مدودف

از سویی، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه نیز بر این باور است که برای عضویت اوکراین در «ناتو»، مقامات این کشور باید کی‌یف را واگذار کنند.

مدودف گفت: «ایده جدیدی برای اوکراین از سوی دفتر ناتو ارائه شده با این مضمون که اوکراین می‌تواند در صورت واگذاری مناطق مورد مناقشه، به ناتو بپیوندد. ایده جالبی است، نکته این است که همه زمین‌های مورد ادعای آنها به شدت مورد مناقشه است. برای ورود به ناتو، مقامات اوکراین باید کی‌یف، پایتخت باستانی روسیه را رها کرده و پایتخت را به لووف منتقل کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم