کره شمالی مدعی شد سرباز فراری آمریکایی خواهان پناهندگی سیاسی است

به گزارش خبرگزاری کره‌ شمالی، تراویس کینگ در جریان بازجویی اذعان کرد که تصمیم گرفت به کره شمالی برود زیرا از رفتار غیرانسانی و تبعیض نژادی در ارتش آمریکا ناراحت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، پیونگ یانگ سه‌شنبه 24 مرداد اعلام کرد که سرباز آمریکایی که در 18 ژوئیه از مرز کره شمالی عبور کرد، ضمن اذعان به ورود غیرقانونی، آمادگی خود را برای پناهندگی به کره شمالی یا کشور ثالث اعلام کرد.

تراویس تی. کینگ، سرباز آمریکایی در جریان یک تور غیرنظامی از منطقه امنیتی مشترک در مرز شدیداً حفاظت‌شده میان دو کره به کره شمالی عبور کرد.

به گزارش «رویترز»، مقامات آمریکایی تاکید دارند که به باور آنها، کینگ عامدانه از مرز عبور کرده است.

خبرگزاری کره‌ شمالی گزارش داد، «تراویس کینگ در جریان بازجویی اذعان کرد که تصمیم گرفت به کره شمالی برود، زیرا از رفتار غیرانسانی و تبعیض نژادی در ارتش آمریکا ناراحت است.»

کینگ 23 ساله پس از این که در یک کلوپ شبانه در حال مستی، شهروندی کره‌ای را مضروب کرد و با پلیس درگیر شد، به مدت دو ماه در کره جنوبی زندانی شد. او در 10 ژوئیه آزاد و به فرودگاه سئول انتقال یافت و قرار بود برای اجرای اقدامات انضباطی به آمریکا بازگردد.

کینگ «داوطلبانه و بدون مجوز» درچارچوب بازدید از منطقه غیرنظامی میان دو کره، از مرز میان کره جنوبی به کره شمالی عبور کرد.

بازدید از منطقه تحت مدیریت سازمان ملل، مجاز است، اما هفته‌ها قبل از تاریخ سفر، باید رزواسیون با ارائه کپی پاسپورت انجام شود.

پس از این حادثه، منطقه امنیتی مشترک در منطقه خالی از سلاح، بسته شد. به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، احتمالاً این وضعیت تا آینده نزدیک به همین شکل تداوم خواهد داشت.

پیونگ یانگ پیش از این چندین آمریکایی را با هدف چانه زنی در مذاکرات با دولت آمریکا بازداشت کرده بود.

این رویداد در چارچوب تشدید تنش میان غرب و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رخ می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید