3 نیروی مهم ارتش آمریکا همچنان بدون فرمانده هستند

اختلافات میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در کنگره بر سر پرداختی‌های مرتبط با سقط جنین جلوی انتصاب فرماندهان نظامی را گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در یک اتفاق بی سابقه تاریخی، 3 مرکز فرماندهی نظامی آمریکا عملا بدون افسران مسئول تائیدشده از سوی مجلس سنا مانده‌اند، زیرا تامی توبرویل، سناتور جمهوری‌خواه در اعتراض به سیاست جدید سقط جنین «پنتاگون»، انتصاب بیش از 300 افسر ارشد نظامی را به حالت تعلیق درآورده است.

ژنرال مایک گیلدی، مدیر عملیات دریایی، دوشنبه 23 مرداد از سمت خود استعفا داد و نیروی دریایی، ارتش و تفنگداران دریایی را به روسای موقت واگذار کرد.

لوید آستین، وزیر دفاع، دوشنبه، تعلیق‌ها را که بدون هیچ راه حلی، وارد پنجمین ماه خود شده است، هدف انتقاد قرار داد.

آستین در جریان مراسمی در آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده در آناپولیس، مریلند گفت: «به دلیل این تعلیق کامل، برای نخستین بار در تاریخ وزارت دفاع، سه فرماندهی نظامی ما بدون فرماندهان تائیدشده از سوی سنا عمل می‌کنند که بی‌سابقه، غیرضروری و ناامن است و آمادگی نظامی آمریکا را تضعیف می‌کند.»

او افزود: «نیروهای آمریکایی سزاوار تعامل بهتری هستند. محصورسازی ترفیعات نظامی، خدمات نظامی را از داشتن بهترین افسران محروم می‌کند.»

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: «زمان آن رسیده که سنا همه نامزدهای نظامی واجد شرایط، از جمله سی و سومین رئیس عملیات دریایی را تایید کند.»

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، ژنرال لیزا فرانچیتی را به عنوان اولین زن که فرماندهی نیروی دریایی را برعهده خواهد داشت، معرفی کرده است.

توبرویل، سناتور جمهوری‌خواه به سیاست اعطای مرخصی با حقوق و بازپرداخت هزینه سفر برای اعضای خدمت نظام‌وظیفه خواهان سقط جنین، معترض است که به گفته او یکی اصول اساسی مبنی بر منع استفاده از بودجه فدرال برای سقط جنین را نقض می‌کند.

در بیانیه دفتر توبرویل آمده است: «اتخاذ چنین موضعی ضرورت دارد زیرا دولت بایدن نشان‌ داده، تا زمانی که پاسخگو نشود، به نقض قانون و استفاده از دلارهای مالیاتی ما برای پیشبرد دستور کار چپ افراطی، ادامه خواهد داد.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «برخلاف برخی گزارش‌های نادرست، سناتور توبرویل مانع از رای‌گیری نمی‌شود و چاک شومر، رهبر اکثریت، می‌تواند در کمتر از 3 ساعت، فرمانده جدید تفنگداران دریایی را تایید کند.»

بسیاری از جمهوری‌خواهان سنا، از جمله میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت، به صراحت اعلام کرده‌اند که از تعلیق انتصاب‌ توسط توبرویل حمایت نمی‌کنند، اما نتوانستند قبل از تعطیلات اوت با او به توافق برسند.

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا اظهار داشت: «موضوع به رهبری جمهوری‌خواه برمی‌گردد تا توبرویل را از تعلیق انتصابات، منصرف کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید