پوتین خواستار تقویت همکاری با کره شمالی شد

رئیس جمهوری روسیه و کیم جونگ اون پیام‌های تبریک سالگرد «آزادی کره شمالی» را رد و بدل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، سه شنبه 24 مرداد در پیام تبریک به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به مناسبت سالگرد آزادی این کشور خواستار تقویت همکاری با پیونگ یانگ شد.

طبق بیانیه کاخ کرملین، پوتین گفت: «ما به تقویت همکاری‌های دوجانبه در همه زمینه‌ها به نفع ملت‌هایمان و به نفع تقویت ثبات و امنیت در شبه جزیره کره و به طور کلی در منطقه شمال شرق آسیا ادامه خواهیم داد».

پوتین و اون به مناسبت هفتاد و هشتمین سالگرد «آزادی کره شمالی» پیام‌های تبریک رد و بدل کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، پوتین در پیام تبریک به همتای کره شمالی خود گفت: «این تعطیلات نمادی از شجاعت و قهرمانی ارتش سرخ و میهن پرستان کره ای است که شجاعانه جنگیدند تا کشورشان را از سلطه استعمار ژاپن آزاد کنند».

پوتین تاکید کرد: «در طول آن جنگ ظالمانه بود که سنت های دوستی و همکاری برای توسعه روابط حسن همجواری بین فدراسیون روسیه و کره شمالی ایجاد شد».

رئیس جمهوری روسیه ابراز اطمینان کرد که دو کشور به تقویت همکاری های دوجانبه در همه زمینه ها به نفع مردم دو کشور و «به نفع تقویت ثبات و امنیت در شبه جزیره کره و منطقه شمال شرق آسیا» ادامه خواهند داد.

از سوی دیگر، کیم جونگ اون نیز در پیام خود تاکید کرد، کوه ها و مزارع کره با خون سربازان ارتش سرخ آمیخته شده است که برای آزادی کره با اشغالگران جنگیدند.

رهبر کره شمالی با ابراز اطمینان از ادامه توسعه روابط راهبردی دو کشور در آینده، افزود: «در مسیر دستیابی به اهداف مشترک، دو کشور ما همواره با حمایت از یکدیگر پیروز خواهند شد».

روز 15 آگوست سالگرد «آزادی کره شمالی» است که با تسلیم ژاپن در جنگ جهانی دوم مصادف است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید