رئیس جمهوری کره جنوبی خواستار تقویت همکاری امنیتی با واشینگتن و توکیو شد

این نخستین‌بار است که سران سه کشور در یک اجلاس سه جانبه با یکدیگر دیدار می کنند و این نشان دهنده جدیت آنها برای تقویت روابط برابر زرادخانه پیشرفته هسته‌ای کره شمالی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی خواستار همکاری امنیتی نزدیکتر با آمریکا و ژاپن برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای کره شمالی شد.

یول، سه شنبه 24 مرداد در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که نشست آتی او با رهبران ایالات متحده و ژاپن در کمپ دیوید یک نقطه عطف جدید در همکاری سه جانبه خواهد بود.

این نخستین‌بار است که سران سه کشور در یک اجلاس سه جانبه با یکدیگر دیدار می کنند و این نشان دهنده جدیت آنها برای تقویت روابط برابر زرادخانه پیشرفته هسته‌ای کره شمالی و سیاست نفوذ فزاینده چین در شرق آسیا است.

دو مقام ارشد آمریکایی گفتند، انتظار می‌رود که در جریان نشست روز جمعه جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، و رئیس جمهوری کره در مقر ریاست جمهوری آمریکا در مریلند، برنامه‌هایی برای گسترش همکاری‌های نظامی مرتبط با دفاع موشکی بالستیک و توسعه فناوری اعلام شود.

یول تاکید کرد: «اجلاس سران کره جنوبی، آمریکا و ژاپن که سه روز دیگر در کمپ دیوید برگزار خواهد شد، نقطه عطف جدیدی در همکاری سه جانبه خواهد بود که به صلح و رفاه شبه جزیره کره و منطقه هند و اقیانوس آرام کمک می کند».

سخنرانی یول همزمان با هفتاد و هشتمین سالگرد آزادی کره از 35 سال حکومت استعماری ژاپن در سال 1945 انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید