آمریکا از ارسال کمک‌ 200 میلیون دلاری جدید نظامی به اوکراین خبر داد

زلنسکی با قدردانی از آمریکا برای ارسال بسته جدید تسلیحاتی به اوکراین گفت به زودی کارهای بیشتری با شرکایمان برای تقویت نیروهای ما انجام خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا، دوشنبه 23 مرداد اعلام کرد که 200 میلیون دلار کمک نظامی جدید به اوکراین ارسال خواهد کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت که این کمک‌ها شامل مهمات برای پدافند هوایی و توپخانه، تسلیحات ضد زره و تجهیزات خنثی سازی مین‌ است.

در همین رابطه، 2 مقام آمریکایی به خبرگزاری «رویترز» گفتند که واشینگتن تحقیق درباره پرداخت 6.2 میلیارد دلار پس از یک اشتباه حسابداری در پنتاگون که منجر به افزایش نادرست میلیاردها دلار کمک به اوکراین شده بود را آغاز خواهد کرد.

پنتاگون در ماه مه طبق برآوردی نادرست اعلام کرد که بیش از حد مجاز اقدام به ارسال تسلیحات به کی‌یف کرده است.

اوکراین برای دفع تهاجم ارتش روسیه به تسلیحات آمریکایی نیاز دارد و خطای حسابداری در پنتاگون به نفع کی‌یف تمام شد زیرا این اشتباه حسابداری باعث ارسال تجهیزات بیشتر به این کشور شده است.

بودجه تکمیلی

از سوی دیگر، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در سخنرانی عصر روز دوشنبه گفت: «از ایالات متحده برای اختصاص بسته جدید مهمات شامل سیستم‌های پاتریوت، هیمارس، توپخانه و جاولین قدردانی می کنم».

زلنسکی افزود: «به زودی کارهای بیشتری با شرکایمان برای تقویت نیروهای ما انجام خواهد شد».

دو مقام آمریکایی با اشاره به کمک‌هایی که قبلا کنگره آمریکا مجوز تحویل آن به اوکراین را داده بود، به خبرگزاری رویترز گفتند که واشینگتن در حال حاضر پیرامون درخواست بودجه تکمیلی برای ادامه کمک به اوکراین کار می کند.

آنها افزودند که کمک 200 میلیون دلاری اولین بخش از مجوز 6.2 میلیارد دلاری است که پیشتر به ریاست جمهوری اجازه پرداخت آن به اوکراین داده شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید