سفر نماینده آمریکا به منطقه خلیج برای پیشبرد روند صلح فراگیر یمن

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که ایالات متحده از نزدیک با سازمان ملل متحد، پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، سلطنت عمان و دیگر شرکاء برای تمدید و گسترش آتش‌بس در یمن همکاری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور یمن به منظور انجام دور جدیدی از گفت‌وگوها برای پیشبرد تلاش‌های تمدید و گسترش آتش‌بس و برقراری صلح فراگیر در یمن به کشورهای منطقه خلیج سفر می‌کند.

در همین راستا وزارت خارجه آمریکا دوشنبه 23 مرداد طی بیانیه‌ای اعلام کرد که لیندرکینگ با مقاماتی از کشورهای سعودی، امارات، یمن، عمان و دیگر شرکای بین‌المللی به‌منظور بررسی گام‌های لازم برای تحقق آتش‌بس پایدار و همچنین آغاز فرآیند سیاسی جهت تضمین تداوم تلاش‌ها با هدف کاستن از شدت بحران اقتصادی و درد و رنج مردم یمن دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

راه‌حل در نزدیک‌ترین زمان ممکن

وزارت خارجه ایالات متحده در وب‌سایت خود همچنین تاکید کرد که واشینگتن به حمایت از تلاش‌ها برای دست‌‌یابی در نزدیک‌ترین زمان ممکن به راه‌حلی برای بحران یمن متعهد است.

در این بیانیه همچنین اشاره شده است که آمریکا از نزدیک با سازمان ملل متحد، پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، سلطنت عمان و دیگر شرکاء برای تمدید و گسترش آتش‌بس در یمن همکاری می‌کند.

سفر سفیر سعودی به صنعا

محمد آل جابر، سفیر سعودی در یمن در ماه آوریل تاکید کرده بود که در سفر به صنعا، پایتخت یمن با هیئتی از سلطنت عمان موضوع تثبیت آتش‌بس و دست‌یابی به راهکار سیاسی فراگیر و پایدار را مورد بررسی قرار داده است.

سفیر سعودی آن زمان در سفر خود به صنعا بیان کرد که دیدار او در چارچوب ادامه تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی برای پایان دادن به بحران یمن و پشتیبانی از ابتکار صلحی که از سوی ریاض در سال 2021 ارائه شده است، انجام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید