وزارت دفاع بریتانیا: کرملین ممکن است دیگر از گروه واگنر حمایت مالی نکند

پس از شورش نافرجام گروه واگنر علیه ارتش روسیه، بلاروس اعلام امادگی کرد که رهبر و اعضای ارشد واگنر در این کشور مستقر شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع بریتانیا، یک‌شنبه، 22 مرداد اعلام کرد، این احتمال وجود دارد که روسیه دیگر از فعالیت‌های گروه نظامی واگنر حمایت مالی نکند.

به گزارش «رویترز»، وزارت دفاع بریتانیا در بولتن روزانه خود که نسخه‌ای از آن نیز در حساب شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر شد، اعلام کرد که دولت روسیه علیه برخی منافع تجاری یوگنی پریگوژین، فرمانده واگنر، اقدام کرده است.

بر اساس گزارش مذکور، این اقدام پس از رهبری شورش ناموفق واگنر علیه مقامات ارشد ارتش روسیه در ماه ژوئن اتخاذ شده است.

در این گزارش همچنین آمده است: «اگر دولت روسیه دیگر به واگنر پول نپردازد، دومین منبع تامین مالی قابل قبول، مقامات بلاروس هستند.»

بنا به گفته وزارت دفاع بریتانیا، گروه واگنر در حال حرکت به سمت کوچک‌سازی و پیکربندی مجدد برای صرفه‌جویی در هزینه‌های حقوق کارکنان در زمان فشار مالی است.

پیشتر، پریگوژین طی ویدیویی در کانال «تلگرام» گروه واگنر ضمن تایید استقرار نیروهایش در بلاروس، اعلام کرد که این گروه نظامی، ارتش بلاروس را به دومین ارتش قدرتمند جهان تبدیل می‌کند.

پس از شورش نافرجام گروه واگنر علیه ارتش روسیه، بلاروس اعلام امادگی کرد که پریگوژین و اعضای ارشد واگنر در این کشور مستقر شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size