وزارت دادگستری آمریکا خواستار محاکمه ترامپ در ژانویه 2024 شد

تاریخ محاکمه 2 ژانویه درست قبل از آغاز رقابت‌های مقدماتی کاندیداهای احزاب برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر دادستان ویژه وزارت دادگستری ایالات متحده برای رسیدگی به تخلفات دونالد ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری و پس از آن، بابت اقدامات رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا برای باقی ماندن در قدرت پس از انتخابات 2020، خواستار محاکمه وی در ژانویه 2024 شد.

به گزارش «هیل»، دادستان‌ها روز پنج‌شنبه به دادگاه پیشنهاد آغاز محاکمه در تاریخ 2 ژانویه 2024 را دادند، و افزودند برآوردشان این است که ارائه اسناد و شواهدی که علیه ترامپ گردآوری کرده‌اند، بیش از چهار تا شش هفته طول نکشد.

به گفته آنها: «قرار دادن تاریخ محاکمه در 2 ژانویه نشانگر علاقه شدید مردم به محاکمه سریع است. این علاقه را قانون اساسی و قانون فدرال در تمامی موارد تضمین کرده است، اما در اینجا اهمیت ویژه ای دارد، چرا که متهم، رئیس‌جمهوری پیشین، متهم به توطئه برای پای‌مال کردن نتایج قانونی انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، منع تأیید نتایج انتخابات، و نادیده گرفتن آرای مشروع شهروندان است.»

تیم حقوقی ترامپ قرار است تا پنج‌شنبه دیگر در این باره نظر بدهد. تانیا چوتکان، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده که قرار است بر این پرونده نظارت کند، اعلام کرده در جلسه تفهیم اتهام 28 اوت برای تاریخ محاکمه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گفته هیل، تاریخ محاکمه 2 ژانویه درست قبل از آغاز رقابت‌های مقدماتی کاندیداهای احزاب برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 است. ترامپ همچنین قرار است در یک دعوی افترا که توسط ای. جین کارول روزنامه‌نگار ارائه شده است، در تاریخ 15 ژانویه به دادگاه مدنی برود. ترامپ در 29 ژانویه نیز با یک محاکمه مدنی دیگر در پرونده مرتبط با معاملات تجاری‌اش روبرو خواهد شد.

دو محاکمه جنایی دیگر ترامپ در حال حاضر برای اواخر فصل کارزار انتخاباتی برنامه‌ریزی شده است. محاکمه در دادگاه ایالتی نیویورک در رابطه با پرداخت حق‌السکوت برای 25 مارس، و محاکمه در پرونده اسناد طبقه‌بندی‌شده در دادگاه فدرال برای 20 مه برنامه‌ریزی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید