سازمان ملل: کره شمالی به توسعه سلاح‌های هسته‌ای ادامه می‌دهد

هکرهای کره‌ای به ویژه شرکت‌های در بخش رمز-ارز، دفاعی، انرژی و بهداشت را هدف حملات خود قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش منتشرنشده ناظران سازمان ملل متحد که پنج‌شنبه به رویت «رویترز» رسیده است، کره شمالی در سال 2023 به تولید سلاح‌های هسته‌ای و مواد شکافت هسته‌ای و فرار از تحریم‌های سازمان ملل که هدف آنها قطع بودجه برنامه‌های موشکی هسته‌ای و بالستیک پیونگ‌یانگ است، ادامه داده است.

به گزارش ناظران سازمان ملل، پس از میزان «رکوردشکن» سرقت‌های سایبری در سال 2022، که ارزش آن 1.7 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، هکرهای کره شمالی طبق گزارش‌ها همچنان به هدف گرفتن موفقیت‌آمیز رمز-ارزهای سایبری و سایر صرافی‌های آنلاین در سراسر جهان ادامه دادند.

کره شمالی از سال 2006 به دلیل برنامه‌های موشکی هسته‌ای و بالستیک خود تحت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار دارد. اقدامات تنبیهی آمریکا علیه این کشور در طول سالیان افزایش یافته است، اما شورای امنیت سازمان اکنون به بن‌بست رسیده است، چرا که چین و روسیه اصرار دارند به منظور متقاعد کردن پیونگ‌یانگ به بازگشت به میز مذاکره، تحریم‌ها کاهش یابد.

ناظران سازمان ملل در گزارش خود افزودند که هکرهایی که برای سازمان اطلاعات خارجی کره شمالی کار می‌کنند، برای سرقت وجوه و اطلاعات همچنان به استفاده از تکنیک‌های پیشرفته سایبری ادامه می‌دهند.

در خلاصه اجرایی این گزارش منتشرنشده که قرار است طی هفته‌های پیش رو منتشر شود، ناظران نوشتند که هکرهای کره‌ای به ویژه شرکت‌های در بخش رمز-ارز، دفاعی، انرژی و بهداشت را هدف حملات خود قرار دادند. آنها افزودند که کره شمالی کماکان به دسترسی به سیستم مالی بین‌المللی ادامه داد و همچنین به تراکنش‌های مالی غیرقانونی مشغول شد.

ناظران سازمان ملل در گزارش خود همچنین نوشتند که کره شمالی از طریق نقض تحریم‌های بین‌الملی 14 کشتی جدید به دست آورده است، و افزودند پیونگ‌یانگ به صادرات غیرقانونی زغال‌سنگ و انواع اقدامات فرار از تحریم‌ها توسط نفتکش‌هایی که به‌طور مخفی در سواحل این کشور مستقر شده‌اند، ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید