اوکراین از سرنگونی 7 پهپاد «شاهد» ارتش روسیه در زاپوریژیا خبر داد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که پدافند هوایی روسیه روز گذشته 38 پهپاد اوکراینی و 5 فروند موشک از نوع «هیمارس» و «اوراگان» را رهگیری و سرنگون کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نیروی هوایی اوکراین بامداد پنج‌شنبه 19 مرداد اعلام کرد، در جریان حمله پهپادی شب گذشته روسیه که از ساعت 20 به وقت گرینویچ تا ساعت 4 بامداد امروز ادامه داشت، 7 فروند پهپاد ارتش روسیه از نوع «شاهد»، ساخت ایران که در حمله به شهر «زاپوریژیا» و مناطق غرب اوکراین بکار گرفته شدند، سرنگون کرده است.

ویتالی کووال، فرماندار منطقه ریونه در غرب اوکراین هم گفت: «پهپادهای روسیه در حمله شب گذشته و ساعات اولیه بامداد پنج‌شنبه، یک انبار سوخت را هدف قرار دادند که منجر به آتش سوزی گسترده در آن شد».

او افزود: «این حملات کشته یا زخمی در بر نداشت».

ویتالی در ویدئویی که در حساب او در تلگرام منتشر شد، گفت، شب گذشته و صبح امروز منطقه ریونه مورد حمله شدید پهپادهای روسیه قرار گرفت. در این ویدیو شعله های آتش در پشت سر ویتالی نمایان شده است.

او خاطرنشان کرد: «سطح نشت شیمیایی و رادیولوژیک ناشی از این آتش‌سوزی طبیعی است و قصد تخلیه ساکنان را نداریم».

این مقام اوکراینی اظهار داشت: «45 امدادگر و 14 واحد ویژه برای اطفای حریق در محل آتش‌سوزی مشغول به کار هستند».

3 کشته در حمله روسیه به زاپوریژیا

همزمان، دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، امروز اعلام کرد، در حمله موشکی روسیه به شهر زاپوریژیا در شامگاه چهارشنبه دو زن و یک مرد کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

رئیس جمهوری اوکراین هم یک ویدیو منتشر کرد که در آن نشان می‌دهد دود از ساختمان‌های سوخته و آسیب دیده در کنار یک کلیسا به آسمان می‌رود.

آناتولی کورتف، دبیر شورای شهر زاپوریژیا، نیز گفت که کلیسا ویران‌شده و واحدهای یک ساختمان‌ 15 طبقه آسیب دیده‌اند.

مقامات اوکراینی می‌گویند حملات هوایی، پهپادی و موشکی روسیه به منطقه زاپوریژیا در جنوب این کشور اخیرا افزایش یافته است.

دفتر زلنسکی اعلام کرد، ارتش روسیه در 24 ساعت گذشته 82 حمله پهپادی و موشکی به 21 روستا و شهر در سراسر منطقه زاپوریژیا انجام داده است.

سرنگونی 38 پهپاد روسی

وزارت دفاع روسیه پنج‌شنبه اعلام کرد که پدافند هوایی روسیه روز گذشته 38 پهپاد اوکراینی و 5 فروند موشک از نوع «هیمارس» و «اوراگان» را رهگیری و سرنگون کرده است.

این وزارتخانه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، سامانه‌های پدافند هوایی ارتش روسیه 5 موشک «هیمارس» و «اوراگان» و همچنین 38 پهپاد اوکراینی را در نزدیکی شهر «پرچوتراونویه» در استان «خارکوف» و شهرهای «گورلووکا»، «گئورگیوکا» و «واسیلیفکا» در استان خرسون در جمهوری خلق دونتسک و «چاپایوکا» را سرنگون کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید