چین ده‌ها کشتی و هواپیمای نظامی به سوی تنگه تایوان اعزام کرد

وزارت دفاع تایوان چهارشنبه در بیانیه‌ای تصریح کرد که ارتش این کشور پس از عبور پنج کشتی نظامی چینی از خط میانه تنگه تایوان‌به رهگیری آنها اقدام کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع تایوان، پنج‌شنبه 19 مرداد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که چین با هدف افزایش فشار به این جزیره، شمار بسیاری کشتی جنگی و جنگنده به سوی تایوان ارسال کرده است.

پکن پیوسته تاکید می‌کند که جزیره تایوان بخشی از خاک چین است و همواره هواپیماهای نظامی را بر فراز آسمان این جزیره به پرواز در می‌آورد.

چین سال گذشته نیز کشتی‌های جنگی و پهپادهایی را به آب‌های ساحلی تایوان اعزام کرد.

وزارت دفاع تایوان تاکید کرد که ارتش چین از ساعت 6 صبح چهارشنبه تا 6 صبح پنج‌شنبه، 33 جنگنده و 6 کشتی نظامی به سوی تایوان ارسال کرد.

بنا به اطلاعیه این وزارتخانه، جنگنده‌های «جی-10» و «جی-16» چینی از خط میانه تنگه تایوان عبور کرده و تا مناطق جنوب غربی این جزیره به پرواز خود ادامه دادند.

وزارت دفاع تایوان، چهارشنبه هم در بیانیه‌ای تصریح کرد که ارتش این کشور پس از عبور پنج کشتی نظامی چینی از خط میانه تنگه تایوان، به رهگیری آنها اقدام کرده است.

طبق این بیانیه، سامانه دفاع هوایی تایوان نیز روز گذشته 10 جنگنده چینی واردشده به حریم هوایی این جزیره را رهگیری کرد.

در واکنش به فشارهای نظامی چین، تایوان در ماه ژوئیه گذشته اعلام کرد که تسلیحاتی به قیمت 345 میلیون دلار شامل سامانه‌های دفاع هوایی، تجهیزات نظارتی و هشدار، موشک و موشک‌انداز از آمریکا خریداری خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size