عامل تهدید بایدن توسط ماموران «اف‌بی‌آی» کشته شد

یکی از مقامات کاخ سفید که نخواست نامش فاش شود، گفت که بایدن پس از حمله، از ماجرا مطلع شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مرد مسلح در ایالت یوتا که متهم به تهدیدهای خشونت‌آمیز علیه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا بود، پنج‌شنبه، 19 مرداد توسط ماموران FBI کشته شد.

به گزارش«آسوشیتدپرس» و به نقل از مقامات ایالات متحده، ماموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) ساعاتی قبل از این‌که هواپیمای بایدن در این ایالت فرود بیاید، این مرد را هدف گلوله قرار دادند.

«اف‌بی‌آی» در بیانیه‌ای اعلام کرد که ماموران ویژه در تلاش بودند تا حکمی را به خانه «کریگ دلیو رابرتسون» در پروو، در جنوب شهر «سالت لیک سیتی» ارائه کنند که این تیراندازی رخ داد.

به گفته دو مامور پلیس که به شرط ناشناس ماندن با «آسوشیتدپرس» صحبت کردند، رابرتسون در زمان تیراندازی مسلح بوده است.

رابرتسون روز دوشنبه در یک پست آنلاین نوشته بود که «شنیده‌ام بایدن در حال آمدن به یوتا است، قصد دارم یک لباس استتار بیرون بیاورم و نظافت گرد و غبار تفنگ تک تیراندازی M24 خود را آغاز کنم.»

رابرتسون در این پست از خود به عنوان «مگا ترامپر» یاد کرده که اشاره‌ای به شعار «عظمت را دوباره به آمریکا باز می‌گردانیم» رئیس جمهوری سابق دونالد ترامپ است.

همسایه‌ها، رابرتسون را که پروفایل آنلاینش او را 74 ساله معرفی می‌کند، مردی ضعیف و مسن توصیف کردند که با کمک یک چوب حکاکی شده با دست راه می‌رفته است.

به گفته آنان، اگرچه او مرتباً اسلحه حمل می‌کرد، اما او تهدیدی به نظر نمی‌رسید.

یکی از همسایه‌های رابرتسون به آسوشیتد پرس گفت: «هیچ راهی وجود نداشت که او از اینجا به سمت سالت لیک سیتی رانندگی کند، تفنگ نصب کند و به سمت رئیس‌جمهوری شلیک کند.»

این حمله در حالی صورت می‌گیرد که جمهوری‌خواهان که به‌طور سنتی خود را به عنوان حزب قانون و نظم معرفی می‌کردند، حملات خود را به مجریان قانون و به ویژه FBI افزایش داده‌اند.

بایدن روز پنج‌شنبه به یوتا پرواز کرد تا در مورد قانون «پکت» (PACT) صحبت کند که مزایای جانبازان و کهنه سربازان آمریکایی را افزایش می‌دهد. او همچنین قصد داشت دوباره یک گردهمایی برای انتخابات خود برگزار کند.

یکی از مقامات کاخ سفید که نخواست نامش فاش شود، گفت که بایدن پس از حمله، از ماجرا مطلع شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید