روسیه 13 پهپاد اوکراینی پرتاب شده به سوی کریمه و مسکو را ساقط کرد

سخنگوی وزارت دفاع روسیه تصریح کرد که نیروهای روسی 3 حمله ارتش اوکراین در محور زاپروژیا در اطراف شهرهای رابوتینا و اوسبینووکا را خنثی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی این کشور شب گذشته 11 پهپاد مهاجم به کریمه و 2 پهپاد در حوالی مسکو را ساقط کرده است.

این وزارتخانه، پنج‌شنبه 19 مرداد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «دو پهپاد در مسیر حمله به مسکو منهدم و 2 پهپاد دیگر در نزدیکی شهر سواستوپول توسط سامانه دفاع هوایی ساقط شدند.»

این اطلاعیه افزود: «9 پهپاد دیگر توسط عملیات جنگ سایبری تحت کنترل در آمده و پیش از اصابت به اهدافشان در دریای سیاه ساقط شدند.»

خبرگزاری «ریانووستی» روسیه، چهارشنبه به نقل از مقامات روسی اعلام کرد که نیروهای اوکراینی درصدد حمله پهپادی به مخازن نگه‌داری سوخت هسته‌ای در نیروگاه اتمی زاپروژیا بودند.

این خبرگزاری اشاره کرد، نیروهای امنیتی روسیه با شبیه‌سازی مسیر پهپاد اوکراینی منهدم‌شده به این نتیجه رسیدند که هدف پهپاد مذکور نیروگاه زاپروژیا بوده است.

وزارت دفاع روسیه تصاویری از این پهپاد سرنگون‌شده منتشر کرد.

نیروگاه اتمی زاپروژیا
نیروگاه اتمی زاپروژیا

از سویی، ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه تصریح کرد که نیروهای روسی 3 حمله ارتش اوکراین در محور زاپروژیا در اطراف شهرهای رابوتینا و اوسبینووکا را خنثی کردند.

او خاطرنشان کرد که در این حمله، 40 سرباز اوکراینی کشته و 3 تانک، 4 نفربر، یک موشک‌انداز «گووزدکا» و یک توپ هاوتزر نیروهای اوکراینی منهدم شدند.

نیروهای روسیه در آغاز جنگ در فوریه سال 2022 نیروگاه اتمی زاپروژیا را تصرف کردند و از آن زمان، مسکو و کی‌یف یکدیگر را به اقدامات تخریبی در این نیروگاه متهم می‌کنند.

نیروگاه مذکور پس از تصرف توسط ارتش روسیه چندین بار مورد حمله قرار گرفت و برای مدتی از سرویس‌دهی خارج شد.

چندی پیش نیز فعالیت 6 راکتور این نیروگاه متوقف شد. نیروگاه زاپروژیا بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا است که پیش از جنگ جاری حدود یک پنجم برق مصرفی اوکراین را تامین می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size