رهبر کره شمالی دستور آمادگی برای جنگ احتمالی صادر کرد

کیم جونگ اون در جریان برکناری ژنرال «پاک سو ایل»، رئیس ستاد کل ارتش این کشور و جایگزین کردن مارشال «ری یونگ گیل» برای ریاست ستاد کل ارتش، این دستور را داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پنج‌شنبه 19 مرداد، خواستار آمادگی بیشتر ارتش این کشور و افزایش تولید تسلیحات و گسترش مانور‌های نظامی برای جنگ احتمالی در آینده، شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون این اظهارات را در جریان برکناری ژنرال پاک سو ایل، رئیس ستاد کل ارتش این کشور و جایگزین کردن مارشال ری یونگ گیل، برای ریاست ستاد کل ارتش، بیان کرد.

این خبرگزاری درباره علت برکناری رئیس ستاد کل ارتش کره شمالی جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

کیم جونگ اون چند روز پیش در پی بازدید از کارخانه‌های اسلحه‌سازی خواستار ساخت بیشتر موتورهای موشکی، توپخانه و سایر سلاح‌های شد.

این خبرگزاری در گزارش خود افزود که کیم همچنین بر مدرن‌سازی سلاح‌های سبک به عنوان مهم‌ترین و فوری‌ترین موضوع در آمادگی برای جنگ احتمالی در آینده تاکید کرده است.

بازدید کیم از کارخانه‌های اسلحه‌سازی در حالی انجام می‌گیرد که کره جنوبی و ایالات متحده برای برگزاری رزمایش‌های نظامی مشترک در اواخر این ماه آماده می‌شوند.

کره شمالی این مانورها را تمرینی برای تهاجم به سرزمین خود می‌داند و بارها نسبت به پاسخ «نابود کننده» پیونگ یانگ به واشینگتن و سئول هشدار داده است.

ماه گذشته، پیونگ یانگ رژه نظامی بزرگی را به مناسبت هفتادمین سالگرد آتش‌بس جنگ کره برگزار کرد.

تحلیلگران رژه کره شمالی را به عنوان آشکارترین نمایش توانایی این کشور در زمینه اسلحه هسته‌ای و موشک‌های حامل کلاهک اتمی تلقی کردند.

کره شمالی همزمان با رژه نظامی، یک نمایشگاه بزرگ تسلیحاتی برگزار کرد.

کیم جونگ اون به همراه سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه ضمن بازدید از این نمایشگاه، جدیدترین و پیشرفته‌ترین تسلیحات این کشور از جمله موشک‌های بالستیک و پهپادها را به وزیر دفاع روسیه نشان دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید