ترامپ خواستار بررسی اسناد دادگاه در ویلای مار-آ-لاگو شد

املاک شخصی رئیس‌جمهورهای آمریکا در دوران تصدی آنها با تمهدیدات ویژه اطلاعاتی و امنیتی به مکان‌های امن تبدیل می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم حقوقی دونالد ترامپ از وزارت دادگستری آمریکا خواست تا ویلای شخصی وی در مار-آ-لاگوی فلوریدا را مانند دوران ریاست‌جمهوری ترامپ به یک «ساختمان امن» تبدیل کند تا او بتواند اسناد محرمانه دادگاه علیه خود را در آنجا مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش «هیل»، دفتر دادستان ویژه درخواست تیم حقوقی ترامپ را به عنوان درخواستی «خارق‌العاده» رد کرده است، به ویژه با توجه به اینکه مار-آ-لاگو همان جایی است که رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا متهم به نگهداری غیرقانونی اسناد طبقه‌بندی‌شده ملی در آن شده است.

جک اسمیت، دادستان ویژه دادگستری آمریکا که مسئول بررسی پرونده تخلفات ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری و بعد از آن است، گفته اسناد مربوط به تخلفات ترامپ، «مانند سایر موارد نقض قانون جاسوسی»، باید در یک ساختمان امن بررسی شوند.

املاک شخصی رئیس‌جمهورهای آمریکا در دوران تصدی آنها با تمهدیدات ویژه اطلاعاتی و امنیتی به مکان‌های امن تبدیل می‌شوند، و همین قضیه برای ترامپ نیز صادق بود، که دولت ویلای مار-آ-لاگوی وی را به ساختمان امن تبدیل کرد. با این وجود، پس باخت ترامپ در انتخابات سال 2020، امن بودن املاک وی نیز منقضی شد.

دفتر دادستان ویژه طی بیانیه‌ای درباره درخواست ترامپ از دادگاه گفت: «هیچ مبنایی برای درخواست متهم مبنی بر اینکه به وی اختیارات خارق‌العاده برای بررسی اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در محل زندگی وی داده شود وجود ندارد، به ویژه اینکه او به دنبال انجام این کار در همان مکانی است که در آن متهم به نگهداری غیرقانونی اسناد ملی است.»

به گفته هیل، ترامپ قرار است روز پنجشنبه برای دومین بار در پرونده نگهداری و سوءاستفاده از اسناد طبقه‌بندی‌شده ملی مورد تفهیم اتهام قرار گیرد. وزارت دادگستری آمریکا اخیرا کیفرخواستی فوق‌العاده علیه رئیس‌جمهوری پیشین صادر و در آن ادعا كرد كه ترامپ در هدایت تلاش‌ها برای از بین بردن فیلم‌های دوربین‌های امنیتی ویلای مار-آ-لاگو «نقش محوری» داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید