منابع غربی: اوکراین به‌دلیل ناکامی در ضدحمله جنگ را به داخل روسیه کشاند

یک مقام نظامی آمریکا: انتظارات خوشبینانه قبل از آغاز این ضدحمله، دور از واقعیت بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم گذشت چند هفته از ضدحمله نیروهای اوکراینی برای عقب‌راندن روس‌ها و بازپس‌گیری اراضی اشغالی در شرق و جنوب اوکراین، ظاهرا جریان أمور مطابق خواست کی‌یف به پیش نرفته است.

جمعی از مسئولان غربی در این رابطه خاطرنشان کردند که ضدحمله اوکراین، دستاوردها و نتایج مورد نظر را محقق نساخته است.

به گزارش «سی ان ان»، چهار مقام ارشد آمریکایی و غربی که در جریان آخرین داده‌های اطلاعاتی قرار گرفتند، تاکید دارند که پیش‌بینی‌های غرب در مورد این ضد حمله، در حال حاضر واقع‌بینانه‌تر است.

بهانه کمبود تسلیحاتی

به گفته یک مقام نظامی آمریکا، انتظارات خوشبینانه قبل از آغاز این ضدحمله، دور از واقعیت بود.

او افزود که اوکراین به دلیل شکست در پیشروی در جبهه‌ها، حملاتی را در داخل روسیه انجام می‌دهد.

از سویی یک دیپلمات غربی پیش‌بینی کرد که اوکراینی‌ها در مرحله بعدی، کمبود تسلیحات را برای توجیه نتایج متوسط میدانی خود بهانه کنند. به نظر این دیپلمات غربی، کی‌یف غرب را در خصوص شکست ضد حمله، مقصر خواهد دانست.

نیروهای اوکران طی روزها و هفته‌های گذشته، حملات پهپادی خود را در داخل روسیه، به ویژه در مسکو و شبه‌جزیره الحاقی کریمه، تشدید کرده‌اند.

حمله پهپادی به مسکو

وزارت دفاع روسیه چهارشنبه 18 مرداد در «تلگرام» اعلام کرد که «تلاش کی‌یف برای حمله به مسکو با استفاده از دو پهپاد خنثی شد».

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو در این رابطه تاکید کرد که یکی از دو پهپاد اوکراینی در منطقه «دوموددوو» در جنوب پایتخت و دومی در منطقه بزرگراه مینسک سرنگون شد.

تاکید زلنسکی بر حملات در داخل روسیه

تشدید این حملات پس از آن بود که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، در 30 ژوئیه به مسکو هشدار داد که «جنگ تدریجا به خاک روسیه باز می‌گردد» و «مراکز نمادین و پایگاه‌های نظامی» آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گفته زلنسکی، «این یک مسیر اجتناب ناپذیر و کاملا طبیعی و عادلانه است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم