پنتاگون: به‌رغم حمله هکری چین به همکاری اطلاعاتی با ژاپن ادامه می‌دهیم

یک مقام پیشین ارتش آمریکا گفت که حمله سایبری چین به سامانه‌های اطلاعات دفاعی ژاپن «به طرز تکان‌دهنده‌ای بد» بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرد به‌رغم گزارش‌های خبری مبنی بر حمله هکرهای چینی به حساس‌ترین شبکه‌های دفاعی ژاپن، که احتمالا برخی اطلاعات نظامی مربوط به ایالات متحده را در دسترس آنها قرار داده باشد، واشینگتن کماکان به همکاری اطلاعاتی با توکیو ادامه خواهد داد.

به گزارش «رویترز»، سابرینا سینگ، سخنگوی پنتاگون روز سه‌شنبه در این باره گفت: «ما نسبت به روابط خود با ژاپن و تبادل اطلاعاتی که با آنها انجام می‌دهیم اطمینان داریم، و قطعا این رابطه را ادامه خواهیم داد.»

«واشینگتن پست» روز دوشنبه به نقل از مقامات بی‌نام فعلی و پیشین آمریکایی و ژاپنی نوشت که هکرهای نظامی چین در سال 2020 به شبکه‌های دفاعی سری ژاپن حمله و به اطلاعاتی درباره توانایی‌های نظامی ایالات متحده، برنامه‌ها، و ارزیابی کاستی‌های نیروهای آمریکایی دسترسی پیدا کردند.

این روزنامه به نقل از یک مقام پیشین ارتش آمریکا گفت که حمله سایبری چین «به طرز تکان‌دهنده‌ای بد» بوده است، به‌طوری که رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا را مجبور کرده به توکیو پرواز کند تا وزیر دفاع ژاپن را از نزدیک در جریان بگذارد، و وزیر از مقامات آمریکایی خواسته تا به نخست وزیر ژاپن هشدار دهند.

این گزارش پیش از اجلاس سه‌جانبه میان آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در 18 اوت منتشر می‌شود. انتظار می‌رود سه متحد در جریان نشست مذکور برنامه‌های خود برای افزایش همکاری امنیتی در مواجهه با نگرانی‌های فزاینده با منشاء چین را اعلام کنند.

یک مقام آمریکایی هفته پیش گفت که واشینگتن، توکیو و سئول روی صدور بیانیه‌ای مشترک در این اجلاس کار می‌کنند تا پیوندشان در باب مسائل امنیتی را افزایش دهد.

این مقام آمریکایی گفت که سه متحد در حال رایزنی برای نصب یک خط تلفن مستقیم سه‌جانبه در سطح رهبران سه کشور هستند، و انتظار می‌رود از سایر اقدامات، شامل تقویت تمرینات نظامی سه‌جانبه، افزایش همکاری در زمینه امنیت سایبری، دفاع موشکی و امنیت اقتصادی رونمایی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید