ترامپ: می‌خواهند مرا از حق آزادی بیان محروم کنند

تیم دادستانی ویژه خواستار ممنوعیت صحبت کردن ترامپ درباره طیف گسترده‌ای از اطلاعات هستند که نگرانند ترامپ با بیان آنها جنجال به پا کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ روز دوشنبه به دادستان ویژه و قاضی پرونده «کلاهبرداری» در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا حمله کرد و گفت آنها قصد دارند وی را از حق آزادی بیان که در اصلاحیه اول قانون اساسی ایالات متحده آمده است، محروم کنند.

به گزارش «یو.اس.ای تودی»، پس از آنکه جک اسمیت، دادستان ویژه، از تانیا چوتكان، قاضی پرونده خواست برای جلوگیری از علنی شدن اطلاعات پرونده توسط ترامپ «دستور محافظتی» صادر کند، ترامپ به این قضیه اعتراض کرد و تیم حقوقی وی نیز درخواستی به قاضی فرستاد تا از این دستور صرف نظر کند.

ترامپ از روز جمعه شروع به تهدیداتی كرد که به نظر می‌رسید خطاب به اسمیت، تیم وی، و سایر مقامات حقوقی باشد که در حال تحقیق درباره تخلفات ترامپ در جریان انتخابات 2020 هستند. وی در یک مورد روز جمعه در رسانه اجتماعی «سوشال تروث» اعلام کرد: «اگر دنبال من بیایید، من هم دنبال شما می‌آیم!»

به گفته این روزنامه، اسمیت که نگران علنی شدن اطلاعات پرونده و ایجاد تشنج توسط ترامپ است، با نظر به تهدیدهای وی خواستار صدور حکم حفاظتی شد. تیم دادستانی ویژه خواستار ممنوعیت صحبت کردن ترامپ درباره طیف گسترده‌ای از اطلاعات هستند که نگرانند ترامپ با بیان آنها جنجال به پا کند.

آنها تحت «قوانین کشف» خواستار محدود کردن انتشار اطلاعاتی هستند که هم‌اینک در اختیار تیم دادستان ویژه قرار دارد. این‌ها شواهد بالقوه مفیدی است که دادستان‌ها گردآوری کرده‌اند، و شامل صداهای ضبط‌ شده، نوشته‌ها، متن مصاحبه‌ها، و اظهارات شاهدان است.

به گفته یو.اس.ای تودی، دلیل اصلی اینکه مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، در وهله اول اسمیت را به پست دادستان ویژه برای تحقیق درباره تخلفات ترامپ منصوب کرد، این بود که رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در ماه نوامبر پارسال اعلام کرد قصد دارد خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 کاندید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید