ایتالیا به دنبال خروج از طرح «کمربند و جاده» چین است

ایالات متحده عمیقاً از تصمیم ایتالیا برای پیوستن به این ابتکار عملی چینی در سال 2019 انتقاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایتالیا، تنها عضو هفت کشور صنعتی بزرگ موسوم به «جی 7» که چند سال پیش به طرح «کمربند و جاده» چین پیوست، اکنون می‌گوید که قصد دارد از این طرح خارج شود.

به گزارش «ان‌بی‌سی»، کمربند و جاده یک پروژه زیرساختی جهانی بی‌سابقه است که منتقدانش آن را تحت عنوان تلاش پکن برای به دست آوردن نفوذ در سطح جهان و وابسته کردن مالی کشورهای کوچکتر به سرمایه‌گذاری چینی توصیف کرده‌اند. ایالات متحده عمیقاً از تصمیم ایتالیا برای پیوستن به این ابتکار عملی چینی در سال 2019 انتقاد کرد.

اما ایتالیا اخیرا سیگنال‌های قوی می‌فرستد مبنی بر اینکه قصد دارد از این پروژه خارج شود. گویدو کروستو، وزیر دفاع ایتالیا روز یکشنبه گفت: «امضای قرارداد چهار سال پیش یک اقدام بداهه و وحشیانه بود. ما فقط یک بار پرتقال به چین صادر کردیم، و آنها صادرات خود به ایتالیا را طی سه سال سه برابر کردند.»

کروستو به‌طور سنجیده‌تری نتیجه‌گیری کرد: «مساله امروز این است که چگونه بدون آسیب زدن به روابط متقابل از این پیمان عقب‌نشینی کنیم؟ چون درست است که چین یک رقیب است، ولی در عین حال یک شریک هم هست.»

به گفته ان‌بی‌سی، اظهارات وزیر دفاع در پی چندین ماه حرف و حدیث درباره برنامه‌ریزی ایتالیا برای خروج از جاده و کمربند صورت گرفت. جورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا، گفته که دولت او تا دسامبر، که زمان تمدید قرارداد میان رم و پکن است، در این باره تصمیم خواهد گرفت.

به گفته این خبرگزاری، هر اتفاقی که درباره قرارداد رم و پکن بیفتد، این یک آزمایش برای معضل امروز غرب در قابل چین تبدیل خواهد شد: اینکه چگونه می‌توان به بهره‌برداری از بازار پرسود چین ادامه داد و در عین حال برخی از حوزه‌ها مانند ریزتراشه‌ها را محدود کرد، و همچنین چین را درباره حقوق بشر پاسخگو کرد بدون اینکه پکن را به اقدامات خصمانه تحریک کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید