رهبر کره شمالی از مراکز ساخت موشک و پهپاد این کشور بازدید کرد

این بازدید در حالی انجام می‌شود که کره جنوبی و ایالات متحده خود را برای برگزاری رزمایش‌های مشترک در اواخر ماه جاری، آماده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های دولتی کره شمالی، یکشنبه 15 مرداد گزارش دادند که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این هفته از چندین کارخانه اصلی تسلیحاتی این کشور از جمله تأسیسات ساخت موتورهای موشک‌های کروز بازدید کرد و بر لزوم افزایش تولید، تاکید ورزید.

این بازدید سه روزه، کمتر از دو هفته پس از حضور کیم در یک رژه نظامی بزرگ به همراه مقامات روسیه و چین انجام گرفت که طی آن، جدیدترین تسلیحات کره شمالی، به ویژه موشک‌های بالستیک قاره پیما و پهپادها به نمایش درآمدند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد که کیم از کارخانه ساخت موتور پهپادهای نظامی و همچنین خطوط تولید أنواع موشک‌ها با کالیبرهای گوناگون بازدید کرد.

بر أساس این گزارش، کیم در جریان بازدید از این کارخانه، بر لزوم «افزایش عملکرد و راندمان موتورها» و «گسترش سریع ظرفیت تولید» تاکید ورزید.

در این گزارش آمده است که کیم همچنین بر به‌روزسازی سلاح‌های سبک به عنوان «مهم‌ترین و فوری‌ترین موضوع در آمادگی جنگی»، تاکید داشت.

این بازدید در حالی انجام می‌شود که کره جنوبی و ایالات متحده خود را برای برگزاری رزمایش‌های مشترک در اواخر ماه جاری، آماده می‌کنند.

کره شمالی این مانورها را تمرینی برای تهاجم به این کشور درنظرگرفته و بارها نسبت به واکنش «کوبنده» خود هشدار داده است.

پیونگ یانگ ماه گذشته، رژه نظامی بزرگی را در جشن هفتادمین سالگرد آتش‌بس در جنگ کره برگزار کرد که از سوی تحلیلگران به عنوان «بزرگترین و آشکارترین نمایش کره شمالی از سیستم‌های با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای» توصیف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید