حمله موشکی اوکراین به پل چونهار در شبه‌جزیره کریمه

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که پدافند هوایی اوکراین 30 موشک از 40 موشک کروز و 27 پهپاد مهاجم روسی را منهدم کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی اکسیونوف، فرماندار تعیین‌شده روسیه برای شبه‌جزیره کریمه اعلام کرد که پل چونهار واقع در این منطقه توسط حمله موشکی اوکراین مورد هدف قرار گرفته است.

خبرگزاری «رویترز»، یکشنبه 15 مرداد به نقل از اکسیونوف خبر داد که این پل در حمله موشکی مذکور آسیب دید.

این پل که یکی از مهمترین پل‌های لجستیکی برای ارتش روسیه به‌شمار می‌رود، در ژوئن گذشته هم مورد حمله نیروهای اوکراینی قرار گرفت.

پیش از این، سامانه دفاع هوایی روسیه از انهدام یک پهپاد در نزدیکی مسکو خبر داده بود.

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو در «تلگرام» نوشت: «امروز یکشنبه ساعت حدود 11 صبح یک پهپاد کوشید وارد آسمان مسکو شود. اما پیش از ورود به حریم هوایی مسکو توسط سامانه دفاع هوایی ساقط شد.»

وزارت دفاع روسیه هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پهپاد مذکور بر فراز آسمان منطقه «پودولسکی» از توابع مسکو منهدم شد و طی آن نیز کسی آسیبی ندید.

خبرگزاری «ریانووستی» نیز از توقف موقت پروازها در فرودگاه بین‌المللی ونوکوو در مسکو خبر داد.

روسیه، اوکراین را به انجام دو حمله پهپادی در هفته گذشته به مسکو متهم کرد. کرملین تاکید کرد که همه تدابیر لازم برای دفاع از زیرساخت‌های شهری مسکو برابر حملات پهپادی اوکراین را اتخاذ خواهد کرد.

ساختمان مورد حمله قرار گرفته توسط پهپاد در مسکو
ساختمان مورد حمله قرار گرفته توسط پهپاد در مسکو

حمله با 70 سلاح تهاجمی

از سویی، نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد، روسیه با استفاده از 70 سلاح تهاجمی از جمله موشک‌های کروز، موشک‌های هایپرسونیک و پهپاد، چندین رشته حملات شامگاهی علیه اوکراین انجام داده است.

نیروی هوایی اوکراین، یکشنبه 15 مرداد در «تلگرام» نوشت: «پدافند هوایی اوکراین، 30 موشک از 40 موشک کروز و 27 پهپاد را منهدم کرد.»

از جمله مناطق مورد حمله روسیه، منطقه خملنیتسکی بود که یک پایگاه هوایی مهم اوکراینی در آنجا مستقر است.

سرگئی تیورین، از مقامات محلی منطقه خملنیتسکی اعلام کرد که یک انبار دپو مواد دور انداختنی ذرت در نتیجه این حمله دچار آتش‌سوزی شد و یکی از کارکنان این تاسیسات نیز آسیب دید.

وزارت دفاع روسیه هم تصریح کرد که دو پایگاه هوایی در مناطق خملنیتسکی و ریوونی در غرب اوکراین شامگاه شنبه هدف قرار گرفته و این حملات با موفقیت انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید