وزیر دفاع آمریکا: تاخیر در انتصاب فرماندهان توسط سنا ارتش را تضعیف می‌کند

ارتش ایالات متحده که شاخه نیروی زمینی نیروهای مسلح است در پی تداوم کارشکنی یکی از اعضای جمهوری‌خواه سنا در مخالفت با نامزدهای مناصب نظامی، بدون فرمانده مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با توجه به استعفای اخیر فرمانده ستاد ارتش آمریکا که باعث شد دو نیروی رزمی این کشور، بدون فرمانده بمانند، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نسبت به مخاطرات این خلا در فرماندهی هشدار داد.

آستین، جمعه 13 مرداد اعلام کرد که ناکامی سنا در تایید انتصاب دو فرمانده جدید برای دو نیروی رزمی، ارتش را تضعیف کرده و می‌تواند بر روابط با متحدان و شرکا در سراسر جهان تاثیر بگذارد.

او همچنین هشدار داد: «عدم تایید فرماندهان یونیفورم پوش و دارای شایستگی‌های عالی، آمادگی نظامی را تضعیف می‌کند و حفظ برخی از بهترین افسران ارتش را برای واشینگتن با مشکل مواجه خواهد کرد.»

وزیر دفاع آمریکا با بیان این که ایالات متحده خواستار جابجایی منظم و سریع فرماندهان نظامی است، گفت: «نظامیان شایسته به فرماندهان لایق نیاز دارند.»

این موضع پس از آن اتخاذ شد که ارتش ایالات متحده، که شاخه نیروی زمینی نیروهای مسلح است، در پی تداوم کارشکنی یکی از اعضای جمهوری‌خواه سنا در مخالفت با نامزدهای مناصب نظامی، بدون فرمانده مانده است.

به گفته فرماندهان نظامی، چنین وضعیتی بر آمادگی ارتش و حفظ افسران، تاثیری منفی دارد.

ژنرال جیمز مک کانویل، فرمانده بازنشسته ستاد ارتش، جمعه، سمت فرماندهی را ترک کرد.

به گزارش «رویترز»، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» تاکید کرد، این اولین‌بار در تاریخ است که دو شاخه از نیروهای مسلح، ارتش و تفنگداران دریایی، بدون فرمانده هستند.

تامی تابرویل، سناتور جمهوری‌خواه آلاباما، معرفی نامزد برای تصدی صدها منصب نظامی را با اشکال مواجه ساخته و می‌گوید که «پنتاگون» از بودجه دولتی برای پوشش هزینه‌های سفر مرتبط با سقط جنین زنان در حال خدمت و زنانی که اعضای خانواده مردان سرباز هستند، استفاده می‌کند.

بدین ترتیب برای اولین بار در تاریخ ارتش آمریکا، نیروی تفنگداران دریایی از اوایل ژوئیه، بدون فرماندهی مورد تایید سنا مانده است.

پس از آن که دیوان عالی آمریکا، سال گذشته حکم تاریخی «رو علیه وید» در سال 1973 را که حق قانونی سقط جنین را به رسمیت می‌شناخت، لغو کرد، «پنتاگون» اعلام کرد هزینه سفر سربازان زن که خواهان سقط جنین هستند را پوشش داده و تا 21 روز به آنها مرخصی می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید