ترامپ اتهامات علیه خود درباره تلاش برای ابطال انتخابات 2020 را رد کرد

بر اساس کیفرخواست، کارزار دروغ‌پراکنی بی‌امان ترامپ به حمله هواداران او به کاپیتول انجامید، که به کشته شدن حداقل هفت نفر منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، پنج‌شنبه در دادگاه ظاهر شد تا درباره اتهامات وزارت دادگستری ایالات متحده علیه خود مبنی بر اینکه او تلاش کرده برای حفظ قدرت، از طریق «توطئه» نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 را ابطال کند، پاسخ دهد. رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در چهار فقره اتهام اظهار بی‌گناهی کرد.

به گزارش «گاردین»، ترامپ به همراه وکیلان و دستیاران خود از باشگاه گلف خود در نیوجرسی به واشینگتن دی‌سی سفر کرد تا در دادگاه حاضر شود. دادگاه فدرال، که محل آن تنها چند خیابان به ساختمان کاپیتول کنگره آمریکا فاصله دارد، ترامپ را دستگیر و او را تفهیم اتهام کرد.

جک اسمیت، دادستان ویژه وزارت دادگستری، ترامپ را به «توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده»، «توطئه برای جلوگیری از روند قانونی»، «انسداد و تلاش برای جلوگیری از دادرسی قانونی»، و «توطئه علیه حقوق» متهم کرده است.

ترامپ پس شنیدن کیفرخواست علیه خود اظهار بی‌گناهی کرد. قاضی پرونده رئیس‌جمهوری پیشین را به شرطی که او به کلیه قوانین فدرال، ایالتی و محلی پای‌بند بماند، و از گفت‌وگو درباره این پرونده با هر شاهدی خودداری کند، آزاد کرد. جلسه بعدی تفهیم اتهام این پرونده برای 28 اوت تعیین شده است.

دادستان ویژه در کیفرخواست 45 صفحه‌ای خود نوشته ترامپ و همکارانش یک «کارزار دروغ‌پراکنی» به راه انداختند که ادعا می‌کرد در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 «تقلب گسترده» صورت گرفته که باعث باخت وی به جو بایدن، رقیب دموکرات وی شده است.

بر اساس کیفرخواست اسمیت، «کارزار دروغ‌پراکنی بی‌امان ترامپ و یارانش» به حمله روز 6 ژانویه 2020 هواداران او به ساختمان کاپیتول انجامید، که به کشته شدن حداقل هفت نفر منجر شد. اسمیت خواستار تسریع روند محاکمه ترامپ شده و گفته است که شواهد دادستانی باید در برابر هیئت منصفه‌ای متشکل از شهروندان بررسی و حکم ترامپ هرچه زودتر صادر شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید