بلینکن روسیه را به‌دلیل خروج از توافق غلات به «باج‌گیری» متهم کرد

آمریکا مبلغ 362 میلیون دلار برای تامین مالی برنامه مبارزه با انعدام امنیت غذایی و سوءتغذیه در 12 کشور آفریقایی و هائیتی اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد روسیه را به‌دلیل خروج از توافق صادرات غلات به «باج‌گیری» متهم کرد.

به گزارش «فرانس پرس» آنتونی بلینکن پنج‌شنبه 12 مرداد در نشست اعضای شورای امنیت سازمان ملل درباره انعدام امنیت غذایی در جهان تاکید کرد که «نباید از گرسنگی به عنوان سلاح استفاده شود».

تعدی علیه امنیت غذایی جهان

بلینکن همچنین به روسیه یادآور شد که عملیات نظامی آن که از فوریه سال گذشته در اوکراین آغاز شده، به گفته او «تعدی» علیه سیستم غذایی جهان به شمار می‌رود.

وزیر خارجه آمریکا خطاب به اعضای شورای امنیت و سازمان ملل متحد تاکید کرد که «همه اعضای این شورا و هر عضو سازمان ملل باید به مسکو این پیام را برسانند که دیگر بس است و نباید از دریای سیاه برای باج‌گیری استفاده شود».

او همچنین افزود: «دیگر نباید از افرادی که در جهان ضعیف‌ترینند به عنوان ابزار فشار استفاده شود. این جنگ نا‌موجه و نامعقول دیگر بس است».

با انتقال ریاست دوره‌ای شورای امنیت به ایالات متحده آمریکا، بلینکن ریاست جلسه این شورا را بر عهده گرفت.

او طی اظهاراتی به شبکه «ای بی سی نیوز» نیز گفت که واشینگتن «بیانیه مشترکی را جهت محکوم کردن استفاده ابزاری از غذا به عنوان «سلاح در جنگ» که متن آن در حاشیه این نشست تبیین شده و عملا به امضای 91 کشور عضو سازمان ملل رسیده است، صادر خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین اختصاص مبلغ 362 میلیون دلار برای حمایت از برنامه مبارزه با انعدام امنیت غذایی و سوءتغذیه در 12 کشور آفریقایی و هائیتی را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید