نخست‌ وزیر کانادا پس از 18 سال زندگی مشترک از همسرش جدا شد

سوفی در مصاحبه‌ای در سال 2008 گفته بود که وقتی با ترودو ملاقات کرد، سیاست خارج از دیدشان نبود، اما در برنامه کوتاه‌مدت یا میان‌مدت آنها نبود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، و همسرش سوفی گرگوار ترودو، در واقعه‌ای که هر دو به طور غیرمستقیم آن را تحت تاثیر فشارهای سیاست بر زندگی شخصی‌شان دانستند، روز چهارشنبه اعلام کردند از هم جدا شده‌اند.

به گزارش «سی‌بی‌سی»، ترودوی 51 ساله و گرگوار 48 ساله در سال 2003 با هم آشنا شدند. گرگوار که دختر یک دلال سهام و پرستار بود، همکلاسی سابق برادر درگذشته ترودو بود. این زوج در سال 2004 نامزد و یک سال بعد با هم ازدواج کردند. آنها سه فرزند دارند.

ترودو فعالیت حرفه‌ای سیاسی خود را در سال 2007 با نامزدی حزب لیبرال در مونترال آغاز کرد. پس از پیروزی در آنجا طی سال‌های 2008 و 2011، ترودو خود را نامزد رهبری حزب لیبرال کرد و برنده شد. او از سال 2015 نخست وزیر کانادا بوده است.

سوفی که قبلا مجری تلویزیون بود، در دوران فعالیت سیاسی ترودو حضور برجسته‌ای در کنار وی داشته است، و به عنوان حامی چندین نهاد خیریه و اجتماعی، شامل سلامت روان و برابری جنسیتی، به یک چهره عمومی تبدیل شده است. او در مصاحبه‌ای در سال 2008 گفته بود که وقتی با ترودو ملاقات کرد، سیاست خارج از دیدشان نبود، اما در برنامه کوتاه‌مدت یا میان‌مدت آنها نبود.

والدین ترودو، نخست وزیر اسبق کانادا پیر ترودو و همسرش مارگارت سینکلر، در سال 1977 از هم جدا شدند. زندگی شخصی نخست وزیران کانادا عموماً به عنوان مساله خصوصی تلقی می‌شود، اما رابطه پیر با مارگارت، از جمله ازدواج آنها در سال 1971 و جدایی‌شان در سال 1977، به شدت رسانه‌ای شد.

ترودوی پدر اولین نخست وزیر کانادا بود که در دوران صدرات ازدواج کرد، و همچنین اولین نخست وزیری بود که به طور علنی از شریک زندگی خود جدا شد. مارگارت ترودو بعدها پرده از مبارزه درازمدت خود با بیماری روانی برداشت.

جاستین که تنها نه ماه پس از ازدواج والدینش به دنیا آمد، طلاق تلخ آنها را در دوران کودکی تجربه کرد، و در کتاب خاطرات خود به‌طور مفصل درباره خاطرات دردناک سالیان طلاق پدر و مادرش نوشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید