روسیه با 50 کشتی و 30 پهپاد در دریای بالتیک مانور نظامی برگزار کرد

وزارتخانه دفاع روسیه هدف از برگزاری این رزمایش را ارزیابی توانمندی‌های ناوگان نظامی روسیه در دفاع از منافع ملی این کشور عنوان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در سایه تشدید تنش‌ها با کشورهای اروپایی بر سر جنگ اوکراین، روسیه چهارشنبه یازدهم مرداد از آغاز رزمایش دریایی خود در دریای بالتیک خبر داد.

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه 30 ناو جنگی، 20 کشتی پشتیبانی و 30 پهپاد متعلق به نیروی هوافضای روسیه به همراه حدود 6000 نیروی نظامی این کشور در این رزمایش شرکت می‌کنند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که ناوهای جنگی و هواپیماهای شرکت کننده در رزمایش پس از پایان یافتن تمرین‌های نظامی به پایگاه‌های خود باز خواهند گشت.

این وزارتخانه هدف از برگزاری چنین رزمایشی را «ارزیابی توانمندی‌های ناوگان نظامی روسیه در دفاع از منافع ملی» این کشور عنوان کرد.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، این تمرین‌های نظامی از چهارشنبه «با نظارت فرماندهی کل نیروی دریایی، دریاسالار نیکولای اومینوف» آغاز می‌شود و قرار است آمادگی‌ها و توانمندی‌های نیروی دریایی برای حفاظت از منافع ملی روسیه در یک منطقه مهم مورد ارزیابی قرار گیرد.

در پی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، کشورهای حاشیه دریای بالتیک علیه مسکو منسجم‌تر شده‌اند. در این میان، فنلاند و سوئد درخواست پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» دادند، که هلسینکی توانست به عضویت این سازمان نظامی درآید، در حالی که تلاش استکهلم برای عضو شدن در ناتو به‌رغم مخالفت برخی کشورها همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size