حمله روسیه به بندرگاه و مخازن نگهداری غلات در منطقه اودسای اوکراین

روسیه اواخر ماه میلادی گذشته زیرساخت‌های مرتبط با صادرات غلات در بندر ایزمائیل اوکراین را هدف قرار داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اولیه کیبر، فرماندار منطقه اودسا در اوکراین تصریح کرد که روسیه بامداد چهارشنبه 11 مرداد، بندرگاه و تاسیسات نگهداری غلات در این منطقه ساحلی واقع در جنوب اوکراین را مورد حملات پهپادی قرار داده است.

کیبر، در حساب کاربری خود در «تلگرام» نوشت، کسی در این حملات آسیبی ندیده است.

روسیه پس از کنار کشیدن از توافق صادرات غلات اوکراین از طریق بنادر دریای سیاه، حملات خود به زیرساخت‌های کشاورزی و بندری اوکراین را افزایش داد.

رسانه‌های اوکراینی گزارش دادند که پهپادهای مهاجم روسیه از دریای سیاه و در امتداد رودخانه ‌دانوب به سوی بندر ایزمائیل، مهمترین بندر صادرات غلات اوکراین حمله کردند.

فصل برداشت جو در اوکراین
فصل برداشت جو در اوکراین

محموله‌های غلات اوکراین از طریق بندر مذکور به رومانی منتقل و پس از آن به کشورهای مقصد صادر می‌شود.

بنا به گزارش رسانه‌های اوکراینی، این برای اولین بار پس از توقف توافقنامه صادرات غلات است که شمار زیادی کشتی وارد بندر ایزمائیل می‌شوند.

روسیه اواخر ماه میلادی گذشته هم زیرساخت‌های مرتبط با صادرات غلات در بندر مذکور را هدف قرار داده بود.

حمله به کی‌یف

از سویی دیگر، ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف، پایتخت اوکراین و شماری از مقامات نظامی این کشور اعلام کردند که صبحگاه چهارشنبه چندین انفجار ناشی از حملات پهپادی روسیه، در پایتخت اوکراین شنیده شد.

کلیچکو در «تلگرام» نوشت که منطقه سولومیانسکی در مرکز کی‌یف مورد حمله قرار گرفت و نیروهای امدادی سریعا به منطقه اعزام شدند.

در همین رابطه، میخائیل رازفوزایف، فرماندار سواستوپول اظهار داشت که سامانه دفاع هوایی روسیه سه پهپاد اوکراینی را بر فراز آسمان این بندر واقع در شبه‌جزیره کریمه منهدم کردند.

سواستوپول مرکز فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه به‌شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید