برابری بایدن و ترامپ در تازه‌ترین نظرسنجی «نیویورک تایمز»

64 درصد از رای دهندگان حزب دموکرات در این نظرسنجی گفته‌اند که از رئیس جمهوری کنونی در انتخابات مقدماتی، حمایت خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یه‌رغم تداوم اتهامات علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی، در آخرین نظرسنجی انجام شده توسط «نیویورک تایمز» با رقیب خود برابر است.

بر أساس نظرسنجی منتشرشده در سه‌شنبه 10 مرداد، بایدن و ترامپ در رای‌گیری در یک انتخابات فرضی برای سال 2024، 43 درصد آراء را به دست خواهند آورد.

نظرسنجی «نیویورک تایمز / کالج سینا» نشان داد که 43 درصد از رای‌دهندگان ثبت نام‌شده، گفته‌اند که در انتخابات 2024 از بایدن حمایت خواهند کرد، در حالی که 43 درصد دیگر نیز گفتند در این رقابت از ترامپ در چنین رقابتی حمایت خواهند کرد.

به نظر می رسد که رئیس جمهوری کنونی و پیشین به احتمال بالا، نامزدی از سوی احزاب خود را تضمین کرده‌اند.

بایدن همچنان به شکلی ملموس از دو نامزد حزب دموکرات پیش‌افتاده و 64 درصد از رای دهندگان دموکرات در این نظرسنجی گفته‌اند که از رئیس جمهوری کنونی در انتخابات مقدماتی، حمایت خواهند کرد.

13 درصد دیگر گفتند که از رابرت اف کندی جونیور، فعال مخالف واکسیناسیون حمایت خواهند کرد، در حالی که 10 درصد گفتند که به ماریان ویلیامسون نویسنده، رأی خواهند داد.

با این حال، نیمی از رای دهندگان در انتخابات درون حزبی دموکرات گفته‌اند که ترجیح می‌دهند حزب آنها فردی غیر از بایدن را به عنوان نامزد ریاست جمهوری سال 2024 معرفی کند.

45 درصد هم اعلام کردند که این حزب باید مجددا بایدن را به عنوان نامزد خود معرفی کند.

این نظرسنجی نشان داد که در میان کسانی که خواهان نامزدی غیر از بایدن هستند، 39 درصد، کهولت سنی او را مهمترین دلیل برای نظر خود ذکر کردند.

در یک نظرسنجی از رای‌دهندگان انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان که دوشنبه منتشر شد، ترامپ با 37 امتیاز از ران دیسانتیس، نزدیک ترین رقیب خود و فرماندار فلوریدا، پیشی گرفت. در حالی که 54 درصد از رای‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه گفتند که از رئیس جمهوری پیشین حمایت خواهند کرد، 17 درصد آنها اعلام کردند از فرماندار فلوریدا در انتخابات مقدماتی حمایت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید