گروه «داعش» مسئولیت حمله انتحاری در باجور پاکستان را به عهده گرفت

پلیس پاکستان آمار قربانیان انفجار انتحاری در تجمع سیاسی «جمعیت علمای اسلام» در منطقه باجور را 54 کشته و نزدیک به 200 زخمی اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن که پلیس پاکستان از افزایش آمار قربانیان حمله انتحاری در باجور به 54 کشته و نزدیک به 200 زخمی خبر داد، گروه «داعش» مسئولیت خود در ارتباط با این انفجار را اعلام کرد.

گروه «داعش» دوشنبه 9 اسد (مرداد) با نشر بیانیه‌ای در حساب خود در «تلگرام» مسئولیت انفجار انتحاری مرگبار در باجور پاکستان را بر عهده گرفت.

در این بیانیه داعش آمده است که یک مهاجم انتحاری این گروه حمله روز یکشنبه به یک گردهمایی سیاسی در باجور را انجام داده است.

انفجار انتحاری که یک تجمع سیاسی مربوط به «جمعیت علمای اسلام» نزدیک به گروه طالبان پاکستانی در منطقه باجور واقع در اقلیم خیبر پختونخوای پاکستان را هدف قرار داده به کشته شدن 54 نفر و زخمی شدن نزدیک به 200 نفر دیگر منجر شده است.

در همین راستا شوکت عباس، یک مقام ارشد در ستاد مبارزه با تروریسم در پاکستان به «فرانس پرس» گفت که آمار قربانیان به 54 نفر افزایش یافته و سن 23 نفر از کشته شدگان زیر 18 سال است.

انور الحق، معاون سرپرست منطقه باجور نیز این تعداد از آمار قربانیان را تایید کرد.

به گفته پلیس پاکستان تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که احتمالا شاخه خراسان از گروه داعش مسئول چنین حمله انتحاری است.

شاخه خراسان داعش که گفته می‌شود رقیب طالبان افغانستان به شمار می‌رود اغلب در ولایت ننگرها در مجاورت با پاکستان فعال می‌کند.

به گزارش رسانه‌های پاکستانی، اغلب قربانیان از طرفداران حزب وابسته به فضل الرحمان هستند و همزمان با تشییع پیکرهای آنها دولت پاکستان به تحت پیگرد قرار دادن و مجازات عاملان این انفجار متعهد شده است.

گفته می‌شود فضل الرحمان در این تجمع سیاسی که در نزدیکی بازارچه‌ای در باجور در منطقه مجاور با مرز افغانستان برگزار شده بود، حضور نداشت.

حزب فضل الرحمان بخشی از دولت ائتلافی کنونی پاکستان است و اخیرا با هدف جذب رای‌دهندگان برای انتخابات آینده در پاکستان به برگزاری تجمعات سیاسی اقدام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید