انتقاد از فرماندار فلوریدا به‌دلیل محتوای آموزشی درباره تاریخ برده‌داری در آمریکا

نماینده فلوریدا: «این کار اشتباهی است که بخواهیم نشان دهیم برده‌داری مزایای شخصی برای بردگان داشته است.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا که خود را از سوی جمهوری‌خواهان کاندیدای مرحله مقدماتی رقابت‌های انتخابی برای ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2024 کرده است، به خاطر محتوای آموزشی جدید در مدارس فلوریدا درباره تاریخ برده‌داری در ایالات متحده مورد انتقاد شدید سیاستمداران سیاهپوست قرار گرفت.

به گزارش «ام.اس.ان.بی.سی»، اداره آموزش و پرورش ایالت فلوریدا که اعضایش را دیسانتیس منصوب می‌کند، اخیراً متن جدیدی درباره تاریخ سیاهپوستان در آمریکا منتشر کرده است که می‌گوید «بردگان مهارت‌هایی را می‌آموختند که بعضی وقت‌ها به کار بهبود زندگی شخصی‌شان می‌آمد». این اظهارات باعث انتقاد شدید شماری از قانونگذاران سیاهپوست جمهوری‌خواه از فرماندار فلوریدا شده است.

بایرون دونالدز، نماینده فلوریدا، در این باره گفت: «این کار اشتباهی است که بخواهیم نشان دهیم برده‌داری مزایای شخصی برای بردگان داشته است. بدیهی است که منظور نویسندگان این نبوده است، و من ایمان دارم که اداره آموزش و پرورش فلوریدا این مساله را تصحیح می‌کند.»

جان جیمز، نماینده میشیگان، با اظهار اینکه «دیسانتیس پایش را از گلیمش درازتر کرده است»، گفت: «فقط پنج نفر جمهوری‌خواه سیاهپوست در کنگره وجود دارند و شما به دو نفرشان حمله کرده‌اید.» ویل هرد، نماینده پیشین تگزاس هم گفت: «برده‌داری برنامه کاریابی نبود!»

تیم اسکات، سناتور کارولینای جنوبی هم در پاسخ به سؤال خبرنگاری در آیووا درباره متون آموزشی فلوریدا گفت: «حقیقت برده‌داری جدا کردن اعضای خانواده‌ها از هم، مُثله کردن انسان‌ها و حتی تجاوز به همسران برده‌ها بود. این ویران‌کننده بود.»

با این وجود، به گفته ام.اس.ان.بی.سی، تیم کارزار انتخاباتی دیسانتیس به جای اینکه تنبُّه نشان دهد و به فکر اصلاح امور باشد، با منتقدان «برخورد پرخاشگرانه» کرده است.

به باور این خبرگزاری، با خودداری از گوش کردن به انتقادات نژادی، کارزار دیسانتیس فرصت‌های بالقوه برای پل زدن به سوی رای‌دهندگان سیاهپوست را از دست می‌دهد، و این می‌تواند به بهای از دست دادن کاندیداتوری ریاست‌جمهوری برای فرماندار فلوریدا تمام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید