کرملین: ضدحمله نافرجام اوکراین منابع نظامی «ناتو» را هدر می‌دهد

رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین یکشنبه اعلام کرد که کی‌یف این هفته، رایزنی با واشینگتن برای ارائه تضمین‌های امنیتی به اوکراین تا تکمیل روند پیوستن این کشور به «ناتو» را آغاز خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در اظهاراتی مدعی شد که ضدحمله اوکراین که در اوایل ژوئن از سوی کی‌یف آغاز شد، «شکست خورده» و این اقدام منابع، نظامی «ناتو» را هدر می‌دهد.

پسکوف، دوشنبه، 9 مرداد به خبرنگاران گفت که کمک‌های میلیاردی «ناتو» به شکلی ناکارآمد و بی‌هدف توسط اوکراین هزینه می‌شود و ضدحمله اوکراین طبق برنامه، عمل نمی‌کند.

پسکوف همچنین تاکید کرد که اقداماتی برای جلوگیری از حملات پهپادهای اوکراینی به مسکو و دیگر مناطق انجام شده است.

او حملات اوکراین به خاک روسیه را «اقداماتی مذبوحانه» توصیف کرد و گفت که مسکو با این اقدامات تروریستی، مقابله خواهد کرد.

پسکوف همچنین اعلام کرد که در حال حاضر هیچ مبنایی برای آغاز مذاکرات صلح با اوکراین وجود ندارد و مسکو، سیر مذاکرات میان اوکراین و آمریکا برای اعطای تضمین‌های امنیتی به کی‌یف را دنبال می‌کند.

مذاکره با واشینگتن

از سویی یک مقام ارشد اوکراینی یکشنبه اعلام کرد که کی‌یف این هفته رایزنی با واشینگتن برای ارائه تضمین‌های امنیتی به اوکراین تا تکمیل روند پیوستن این کشور به «ناتو»را آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این مذاکرات که توسط آندری یرماک، رئیس دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین اعلام شد، در ادامه تعهدات «گروه هفت» پس از نشست اخیر «ناتو» در لیتوانی برای ارائه و اجرای ضمانت‌های امنیتی است.

یرماک در «تلگرام» نوشت که «ضمانت‌های امنیتی برای اوکراین، تعهدات ملموس و بلندمدتی خواهد بود که قدرت اوکراین را برای شکست تجاوز روسیه و مهار آن در آینده، تضمین کرده و در بردارنده مکانیسم‌های حمایتی خالی از ابهام خواهد بود.»

به گفته رئیس دفتر زلنسکی، این تضمین‌ها «تا زمانی که اوکراین به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی درآید، معتبر خواهند بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید