پریگوژین: در صورت نیاز پوتین جنگجویان جدیدی عضوگیری می‌کنیم

حضور رئیس «واگنر» در سن پترزبورگ، پس از انتشار عکسی از او در فیسبوک دیمیتری ستی، مدیر مرکز «خانه روسیه» در جمهوری آفریقای مرکزی در کنار نماینده آن، در کانون توجه قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه نظامی روسی «واگنر»، پس از آن که هفته گذشته از اعضای گروهش خواست تا برای «سفری جدید به آفریقا» آماده شوند، دوشنبه 9 مرداد اعلام کرد که نیروهایش به اقدامات خود در افریقا ادامه خواهند داد.

پریگوژین در یک فایل صوتی در «تلگرام» افزود: «کار در مراکز آموزش نظامی بلاروس تداوم دارد.»

او افزود که گروهش ممکن است در صورت نیاز روسیه، بار دیگر اقدام به عضوگیری مجدد جنگجویان کند.

او در عین حال خاطرنشان کرد که «واگنر» از شمار لازم جنگجویان برخوردار است و نیازی به جذب نیروهای جدید ندارد.

این موضع پریگوژین همزمان با اظهارات الکسی پولیچوک، مدیر اداره دوم کشورهای مشترک المنافع در وزارت امور خارجه روسیه بود که فاش ساخت، روند تصویب توافقنامه روسیه و بلاروس برای احداث مراکز آموزش رزمی پرسنل نظامی از انواع نیروها، در حال انجام است.

از سویی «واگنر» هفته گذشته از ورود صدها جنگجوی خود به جمهوری آفریقای مرکزی به هدف «تضمین امنیت» خبر داد.

نشست روسیه - آفریقا

گفتنی است، دومین دوره اجلاس «روسیه-آفریقا» پنجشنبه گذشته در شهر سن پترزبورگ روسیه آغاز به کار کرد که به مدت دو روز متوالی 27 و 28 جولای جاری، ادامه داشت.

بر اساس بیانیه‌های رسمی، نشست سن پترزبورگ در چارچوب تقویت روابط راهبردی روسیه و کشورهای آفریقایی و ارتقای آن به سطوحی جدید، برگزار شد.

از سویی حضور پریگوژین، بنیانگذار «واگنر» در این شهر پس از انتشار عکسی از او در فیسبوک دیمیتری ستی، مدیر مرکز «خانه روسیه» در جمهوری آفریقای مرکزی در کنار نماینده آن، در کانون توجه قرار گرفت.

این سفر، نخستین سفر پریگوژین به سن پترزبورگ پس از شورش «واگنر» در ژوئن گذشته نیست؛ چراکه او در آغاز جولای جاری نیز برای بستن دفاتر رسانه‌های خود، راهی این شهر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید