هشدار درباره تاثیر آشفتگی سیاسی بر انسجام داخلی ارتش اسرائیل

وزیر دفاع اسرائیل: آسیب‌های ناشی از آشفتگی سیاسی ممکن است در درازمدت بر ارتش تاثیر بگذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یواو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل با اشاره به این که اطمینان از «انسجام داخلی در ارتش» در حال فرسایش است، هشدار داد که آسیب‌های چنین بی‌اعتمادیی ممکن است در آینده بر توانایی‌های ارتش اسرائیل تاثیر بگذارد.

گالانت دوشنبه نهم مرداد در یک نشست امنیتی غیرعلنی با اعضای کمیته روابط خارجی و دفاع در کنست گفت که هم‌اکنون ارتش آمادگی لازم جهت انجام وظایف خود را دارد اما از بحرانی در نتیجه آشفتگی سیاسی در اسرائیل رنج می‌برد.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفت:«ارتش اسرائیل اکنون آمادگی لازم جهت انجام وظایف خود را دارد، ولی آسیب‌هایی وجود دارند که ممکن است در درازمدت بر آن تاثیر خواهند گذاشت. احساس می‌شود که انسجام درونی ارتش در حال فرسایش است.»

در این نشست امنیتی مقامات ارشدی از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیت کل اسرائیل حضور داشته و ارزیابی‌های خود را از اوضاع کنونی و چالش‌های پیش‌رویی که ممکن است اسرائيل در جبهه‌های مختلف با آن مواجه شود را ارائه کردند.

تشدید بحران

بحران کنونی در اسرائیل، که هفتمین ماه خود را سپری می‌کند، پس از آن تشدید شد که دوشنبه گذشته، پارلمان اسرائیل «کنست» اولین مورد از طرح اصلاحات قضایی مربوط به محدود کردن اختیارات دیوان عالی در لغو تصمیمات دولتی را تصویب کرده و نگرانی‌ها را در اسرائیل درباره استقلال دستگاه قضایی افزایش داد.

دفاع نتانیاهو از اصلاحات

برنامه‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، و دولت راست‌گرای او در خصوص اصلاحات قضایی باعث اعتراضات بی‌سابقه‌ای شده که ماه‌ها ادامه دارد و جامعه اسرائیل را به شدت متفرق و وفاداری برخی از نیروهای ذخیره را متزلزل کرد.

بر خلاف ادعای معترضان اسرائیلی، نتانیاهو اما بر این باور است که مصوبه کنست جهت محدود کردن اختیارات دیوان عالی، به عنوان بخشی از طرح برنامه‌ریزی شده اصلاحات قضایی، آسیبی به دموکراسی در اسرائیل وارد نمی‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید