تفنگداران دریایی آمریکا خود را برای جنگ‌های جزیره‌ای با روسیه و چین آماده می‌کنند

جنگ‌ بزرگ بعدی بیش از آنکه شبیه جنگ‌های عراق و افغانستان باشد، به جنگ جهانی دوم شباهت خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تفنگداران دریایی ایالات متحده قصد دارند طی چند دهه پیش رو خود را از بنیاد سازماندهی مجدد کنند، و در این راستا بسیاری از سیستم‌های تسلیحاتی کلاسیک مثل توپ‌ها و تانک‌ها را کنار می‌گذارند و در عوض روی «جنگ جزیره‌ای» با روسیه و چین تمرکز می‌کنند.

تخصص اصلی تفنگداران دریایی نبرد در جزایر و مناطق ساحلی است. با این حال، پس از پایان جنگ سرد، تفنگداران به ارتش زمینی دوم آمریکا تبدیل شدند. آنها در سال 1991 و دوباره در سال 2003 روی زمین به عراق حمله کردند، و از سال 2001 تا 2021 یک ارتش زمینی در افغانستان بودند.

اینک، «سازماندهی نیروی 2030»، که فلسفه بنیادی‌اش این است که جنگ‌ بزرگ بعدی بیش از آنکه شبیه جنگ‌های عراق و افغانستان باشد، به جنگ جهانی دوم شباهت خواهد داشت، به دنبال سازماندهی مجدد تفنگداران دریایی برای مقابله با فعالیت‌های خصمانه روسیه و چین در مناطق ساحلی، زنجیر‌ه‌های جزیره‌ای، و مجمع الجزایر سراسر جهان است.

این مناطقی مانند دریای بالتیک (علیه روسیه) و دریای چین جنوبی (علیه چین) را دربرمی‌گیرد. این‌ها هر دو مناطقی هستند که در صورت وقوع جنگ میان ایالات متحده و متحدانش با مسکو و پکن، به میدان نبرد تبدیل خواهد شد.

سازماندهی نیروی 2030 اتکای تفنگداران دریایی به توپ هویتزر و تانک را کاملا از میان می‌برد، و کاربرد هلیکوپتر را محدود می‌کند. حذف و کاهش اقلام قدیمی به این قصد صورت می‌گیرد تا چابکی و سرعت اعزام تفنگداران را افزایش دهد.

در عوض تفنگداران دریایی تجهیزات جدیدی دریافت می‌کنند. هواپیماهای بدون سرنشین زمینی، هوایی و دریایی، که سبک هستند و می‌توانند موقعیت‌های دشمن را سریع‌تر از مثلا یک تانک 70 تنی شناسایی کنند و مورد هدف قرار دهند، یکی از این اقلام جدید هستند.

کامیون‌های مجهز به موشک‌های «هیمارس»؛ موشک‌های هدایت‌شونده دقیق که ارزش خود را در جریان جنگ اوکراین به خوبی نشان داده‌اند؛ وسایل نقلیه رباتیک که به موشک‌های جدید ضربت دریایی مسلح شده‌اند، نیز از دیگر تجهیزاتی هستند که در اختیار تفنگداران دریایی آمریکا قرار خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید