ترامپ تا به نتیجه رسیدن پرونده هانتر بایدن خواستار توقف حمایت نظامی از اوکراین شد

ترامپ در جریان سخنرانی خود در پنسیلوانیا قانونگذاران جمهوری‌خواهی که به تلاش‌های وی علیه دولت بایدن نمی‌پیوندند را تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا خواستار این شد که تا زمانی که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، با تحقیقات کنگره درباره معاملات تجاری هانتر بایدن، پسر جو بایدن همکاری نکند، کمک نظامی به اوکراین را متوقف شود.

به گزارش «یو.اس.ای تودی»، ترامپ در جریان یک گردهمایی عمومی آخر هفته در پنسیلوانیا گفت تا زمانی که اف‌بی‌آی، وزارت دادگستری و اداره مالیات آمریکا «تمامی شواهد» درباره تخلفات احتمالی اعضای خانواده بایدن که در اختیار دارند را ارائه نکنند، باید از ارسال تسلیحات اضافی به اوکراین جلوگیری کرد.

ترامپ و هواداران جمهوری‌خواه وی سال‌هاست بایدن را متهم می‌کنند که در زمان تصدی مقام معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا در دوران باراک اوباما، طی معامله‌ای غیرقانونی که پسرش هم در آن دخالت داشته است، از یک کمپانی اوکراینی رشوه پنج میلیون دلاری گرفته است.

در اوایل ماه مه امسال، چارلز گرَسلی، سناتور جمهوری‌خواه آیووا، و جیمز کومر، نماینده جمهوری‌خواه مجلس از کنتاکی و رئیس کمیته نظارت بر مجلس نمایندگان کنگره آمریکا، ادعا کردند پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» سندی در اختیار دارد که نشان می‌دهد جو بایدن در هنگام خدمت در مقام معاون رئیس‌جمهوری رشوه بزرگی از اوکراین دریافت کرده است.

این دو قانونگذار در نامه‌ای که به مریک گارلند، دادستان کل آمریکا، و کریستوفر ری، رئیس اف‌بی‌آی ارسال کردند، خواستار ارائه این سند شدند. آنها در نامه خود ادعا کردند که این سند «یک طرح جنایی ادعایی درباره معاون رئیس‌جمهوری اسبق بایدن و یک تبعه خارجی مربوط به مبادله پول برای تاثیرگذاری بر تصمیم‌گیری‌های سیاسی» را به دست می‌دهد. با این وجود، هنوز هیچ سند معتبری در این باره منتشر نشده است.

ترامپ در جریان سخنرانی خود در پنسیلوانیا همچنین قانونگذاران جمهوری‌خواهی که به تلاش‌های وی علیه دولت بایدن نمی‌پیوندند را تهدید کرد. کاندیداهای مورد حمایت ترامپ تاکنون چندین مرتبه موفق شده‌اند جمهوری‌خواهان مستقر را از مقام‌های خود در کنگره و ایالت‌ها کنار بگذارند.

ترامپ درباره چنین جمهوری‌خواهانی گفت: «آنها باید جدیت به خرج دهند. اگر تن به کار ندهند، ما جمهوری‌خواهانِ خوب و سرسخت بسیاری در اطراف خودمان داریم. و آنها همیشه تایید من را دریافت خواهند کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید