وزارت دفاع روسیه: حمله پهپادی اوکراین به اهدافی در مسکو را خنثی کردیم

رئیس جمهوری اوکراین با انتشار ویدیویی تصریح کرد که ارتش این کشور روستای ستارومایورسکی در منطقه دونتسک در جنوب شرق اوکراین را از ارتش روسیه بازپس گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رسمی روسیه به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی ارتش روسیه، جمعه 6 مرداد یک پهپاد اوکراینی را پیش از حمله به اهدافی در مسکو رهگیری و منهدم کرده است.

در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده که در این حمله به کسی و مکانی آسیبی نرسیده است.

در همین رابطه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، پنج‌شنبه با انتشار ویدیویی تصریح کرد که ارتش این کشور روستای ستارومایورسکی در منطقه دونتسک در جنوب شرق اوکراین را از ارتش روسیه بازپس گرفته است.

یک سرباز اوکراینی در ویدیوی مذکور اعلام می‌کند که «تیپ 35 و یگان دفاع منطقه‌ای موفق به آزادسازی روستای ستارومایورسکی شدند.»

این روستا در جنوب شهرک‌های کوچکی است که ارتش اوکراین موفق شد طی ضدحمله جاری خود در مناطق شرقی و جنوبی این کشور آنها را از نیروهای روس بازپس بگیرد.

هانا مالیار، دستیار وزیر دفاع اوکراین هم تاکید کرد که «سربازان اوکراینی در حال پاک‌سازی این روستا هستند.»

از سویی، الکساندر کووالینکو، کارشناس مسائل نظامی توضیح داد که اقدام بعدی نیروهای اوکراینی باید آزادسازی روستای ستاروملینوکا در پنج کیلومتری روستای ستارومایورسکی باشد.

کووالینکو به تلویزیون «آر‌بی‌سی» گفت که «این مکان، از پایگاه‌های مهم ارتش اشغالگر روسیه بوده و دومین خط دفاعی آنها به‌شمار می‌رود.»

او افزود: «این عملیات کاملا منطقی است. ابتدا باید روستای ستارومایورسکی را آزاد و به تقویت دو جناح جبهه اقدام کرد، پس از آن با هدف شکستن خط دفاعی دوم روس‌ها، نیروهای هجومی را وارد نبردها کرد.»

نیروهای روسیه اغلب در منطقه استراتژیک جنوب اوکراین مستقر هستند و برای دفاع از مواضع خود، به حفر خندق‌های دفاعی، ایجاد میادین مین، موانع پیشروی تانک و خطوط دفاعی موسوم به «دندان‌های اژدها» اقدام کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size