مکث طولانی قانونگذار آمریکایی مقابل دوربین؛ افزایش گمانه‌زنی درباره سلامت سیاستمداران

از آنجایی که سن و سال و مسائل سلامتی می‌تواند بر شعور و قدرت تصمیم‌گیری سیاستمداران تاثیر بگذارد، مردم حق دارند در این باره نگران باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میچ مکانل، سناتور جمهوری‌خواهی کنتاکی و رهبر اقلیت سنای ایالات متحده، روز چهارشنبه در جریان یک سخنرانی عمومی به ناگاه خشکش زد و نتوانست ادامه بدهد، که باعث شد دستش را بگیرند و او را از صحنه خارج کنند.

به گزارش «یو.اس.ای تودی»، وضعیت مکانل، و اینکه بسیاری از سیاستمداران برجسته آمریکایی مثل جو بایدن، رئیس‌جمهوری، و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین، در دوران کهنسالی خود به سر می‌برند، باعث واکنش عمومی نسبت به مساله سن و سال سیاستمداران و لزوم وضع محدودیت‌هایی در این باره شده است.

Advertisement

به گفته این روزنامه، از آنجایی که سیاستمداران قدرت زیادی در جامعه دارند، مسئولیت دارند درباره وضعیت سلامت خود با مردم رک باشند. لذا گرچه در جامعه آمریکا مردم مسائل مربوط به سلامت خود را معمولا خصوصی نگه می‌دارند، اما یک سیاستمدار وظیفه دارد در این باره صریح باشد.

درباره تاریخچه پزشکی و وضعیت سلامتی رهبر اقلیت سنای آمریکا به ویژه گزارش‌های بسیاری منتشر شده است. مثلا مکانل ماه مارس امسال زمین خورد و به خاطر ضربه مغزی در بیمارستان بستری شد.

با این وجود، چیزهایی که در رسانه‌ها مشاهده می‌شود یا مطبوعات درباره‌شان می‌نویسند، عموما «نشانه‌های بیرونی» هستند، و نمی‌توان بر اساس آنها درباره وضعیت سلامت یک سیاستمدار قضاوت قطعی کرد.

از آنجایی که سن و سال و مسائل سلامتی می‌تواند بر شعور و قدرت تصمیم‌گیری سیاستمداران تاثیر بگذارد، مردم حق دارند نگران تبعات چنین مسائلی برای خود باشند. آنها می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که فردی که در موقعیت قدرت قرار دارد، کماکان توانایی انجام وظایف تعیین‌شده مقام خود را حفظ کرده است.

یو.اس.ای تودی نتیجه می‌گیرد که گرچه جویا شدن حال سیاستمداران توسط مردم و مطبوعات در یک کشور دموکراتیک امری عادی و حتی لازم است، اما باید مراقب بود از این جهت فرد را تحت فشار روانی قرار نداد تا مبادا «القائات عمومی» بر وضعیت سلامتی و عملکرد سیاسی وی تاثیر منفی بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم