طرح اتهامات جدید علیه ترامپ توسط وزارت دادگستری آمریکا

اتهاماتی که تاکنون به ترامپ وارد آمده است، نتوانسته موقعیت پیشتازانه وی برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 را به چالش بکشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جک اسمیت، دادستان ویژه، که از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده مامور رسیدگی به تخلفات دونالد ترامپ در دوران تصدی وی در مقام ریاست‌جمهوری آمریکاست، اتهامات جدیدی علیه وی طرح کرد.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، اسمیت روز پنجشنبه ترامپ را متهم کرد که به‌طور غیرقانونی فیلم‌های سیستم نظارتی ویلای مار-آ-لاگوی خود در فلوریدا را پنهان کرده است تا دستگاه قضایی آمریکا را گمراه کند. والت ناتا، دستیار ترامپ، و کارلوس دی‌الیویرا، کارگر تعمیرکار ویلا نیز به همدستی با ترامپ متهم شدند.

پس از آنکه وزارت دادگستری آمریکا ترامپ را برای اولین مرتبه در پرونده اسناد طبقه‌بندی‌شده احضار کرد، دی‌اولیویرا و ناتا با هم جعبه‌های اسناد طبقه‌بندی‌شده دولتی را در اطراف و اکناف ویلای مار-آ-لاگو پنهان کردند.

فیلم‌های سیستم نظارتی ویلای ترامپ که وزارت دادگستری به آنها دست پیدا کرده است نشان می‌دهد درست پیش از آنکه ایوان کورکوران، وکیل ترامپ ویلا را به دنبال اسناد طبقه‌بندی‌شده جستجو کند، ناتا و دی‌الیویرا جعبه‌های اسناد را در اطراف و اکناف ویلا جابجا می‌کنند و به انباری و جاهای دیگر می‌برند.

مقامات وزارت دادگستری یک روز پس از کورکران به مار-آ-لاگو رفتند، و وکیل ترامپ 38 سند طبقه‌بندی‌شده که پیدا کرده بود را به آنها تحویل داد. با این حال، اف‌بی‌آی بیش از 100 سند طبقه‌بندی‌شده دیگر را در هنگام جستجوی مستقل خود در مار-آ-لاگو در ماه آگوست پارسال به دست آورد.

سخنگوی ترامپ در بیانیه‌ای اتهامات جدید وزارت دادگستری علیه موکلش را «تلاش‌های مداوم و ناامیدکننده خانواده مافیایی بایدن و وزارت دادگستری آنها برای آزار و اذیت رئیس‌جمهور ترامپ و اطرافیانش» توصیف کرد.

در همین حال، به گزارش «رویترز»، اتهاماتی که تاکنون به ترامپ وارد آمده است، نتوانسته موقعیت پیشتازانه وی در میان جمهوری‌خواهان برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 را به چالش بکشد، و موقعیت ترامپ در میان هوادارانش، و حتی در برابر رقبای جمهوری‌خواهش مثل ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، بهتر هم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size