انفجار در شهر «تاگانروگ» روسیه دست‌کم 15 زخمی بر جای گذاشت

نماینده مجلس دومای روسیه: انفجار بمب در حوالی پالایشگاه نفت شهر سامارا تلفاتی در بر نداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش روسیه جمعه 6 مرداد ضمن اعلام سرنگون کردن دو موشک اوکراینی در جنوب روسیه، کییف را به انجام «حمله تروریستی» متهم کرد.

این ادعای ارتش روسیه پس از آن مطرح می‌شود که فرماندار منطقه روستوف از زخمی شدن دست‌کم 15 نفر بر اثر وقوع انفجار در نزدیکی یک کافی‌شاپ در شهر «تاگانروگ» در جنوب غربی روسیه، در مجاورت با مرز اوکراین، خبر داد. این مقام محلی روسی به احتمال سقوط موشک اشاره کرد.

واسیلی گولوبف، فرماندار استان روستوف که این شهر 250 هزار نفری در آن واقع است، در «تلگرام» نوشت: «به نظر می‌رسد موشکی در مرکز تاگانروگ منفجر شده است».

وی افزود: «در حال حاضر 15 نفر بر اثر پرتاب خرده شیشه مجروح شده‌اند».

سپس وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اوکراین با موشک اس-200 شهر تاگانروگ را مورد هدف قرار داده که این موشک رهگیری و سرنگون شده است.

در این بیانیه‌ای آمده: «رژیم کی‌یف در 28 ژوئیه با موشک ضدهوایی سامانه پدافند هوایی اس-200 که به موشک تهاجمی تغییر کاربری یافته، به زیرساخت‌های مسکونی شهر تاگانروگ در منطقه روستوف حمله تروریستی کرد که در نتیجه این حمله تروریستی رژیم کییف، بسیاری از ساختمان‌ها تخریب و به غیرنظامیان آسیب رسید.»

این بیانیه افزود که لاشه و ترکش‌های این موشک که در آسمان رهگیری و منهدم شده بر شهر سقوط کرده است.

تاگانروگ در 50 کیلومتری از مرز با اوکراین و در جاده منتهی به بندر ماریوپل که پس از محاصره ویرانگر در سال 2022 به تصرف نیروهای روسی درآمده، واقع است.

چندین شهر در جنوب روسیه از زمان آغاز جنگ اوکراین در فوریه 2022 شاهد حوادث خونینی بوده‌اند.

در ماه اکتبر گذشته، 15 نفر بر اثر سقوط یک هواپیمای نظامی در شهر ییسک واقع در همان منطقه کشته شدند. گلوله‌باران اوکراین به طور منظم مناطق هم‌مرز با آن در منتهی‌الیه شمال غربی روسیه، به ویژه بلگورود را هدف قرار می‌دهد.

در همین رابطه، الکساندر خینشتاین، نماینده مجلس دومای روسیه خبر داد که یک بمب کنارجاده‌ای در اطراف پالایشگاه نفت کویبیشف در شهر سامارا منفجر شده است.

این نماینده در کانال تلگرامی خود گفت: «امروز انفجاری در محوطه پالایشگاه نفت کویبیشف در سامارا رخ داد که بر اساس اطلاعات اولیه، یک بمب کنار جاده‌ای کارگذاشته شده بود.» او اشاره کرد که این انفجار تلفاتی در پی نداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید