اختلاف‌نظر نمایندگان کنگره و مجلس سنای آمریکا درباره بودجه پنتاگون

اعضای هر دو مجلس سنا و نمایندگان آمریکا تا پاییز باید برای نهایی کردن بودجه ارتش ایالات متحده به توافق برسند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اختلاف‌نظر میان نمایندگان کنگره و مجلس سنای آمریکا بر سر نهایی‌کردن بودجه وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون» همچنان ادامه دارد.

سناتورهای آمریکایی پنج‌شنبه 5 مرداد، بودجه سالانه پنتاگون را تصویب کردند، اما نسخه‌ای تصویب شده آنها از آنچه در مجلس نمایندگان تصویب شده، متفاوت بود.

با ادامه اختلاف‌نظر، اعضای این دو مجلس فرصت دارند تا پاییز برای نهایی‌کردن فرمول تامین بودجه ارتش به توافق برسند.

این بودجه شامل 886 میلیارد دلار درخواست شده توسط جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای برنامه‌های دفاعی سال 2024، اعطای افزایش حقوق 5.2 درصدی به پرسنل نظامی و ارائه 300 میلیون دلار کمک به اوکراین در نظر گرفته شده است.

در حالی که برای تایید بودجه تنها رای موافق 60 نفر از اعضای مجلس سنای آمریکا کافی بود، پیش‌نویس بودجه وزارت دفاع این کشور به تایید اکثریت شامل 86 رای موافق رسید، و 11 نفر دیگر با آن مخالفت کردند. چند سناتور جمهوری‌خواه هم با رای موافق خود در تصویب این لایحه بودجه نظامی به اکثریت نسبی دموکرات‌ها در مجلس پوستند.

اما این پیش‌نویس بودجه تصویب شده در مجلس سنا با متن تصویب شده توسط کنگره در 14 ژوئیه متفاوت است، اکثریت جمهوری‌خواه در کنگره تدابیر اضافی را به متن پیش‌نویس نزد خود اضافه کردند که در آن مراقبت‌های پزشکی برای افراد ترنس در ارتش پایان می‌یابد و پنتاگون از پوشش هزینه‌های سفر پرسنل نظامی که می‌خواهند برای سقط جنین به دیگر ایالت‌های این کشور بروند، جلوگیری می‌کند.

بر این اساس، در روندی که انتظار نمی‌رود آسان باشد، اعضای مجلس نمایندگان و سنا تا ماه سپتامبر، پس از تعطیلات تابستانی، فرصت خواهند داشت تا در این‌باره به اجماع برسند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید