آتش‌سوزی گسترده جنگل‌های یونان به حومه آتن سرایت کرد

همزمان با گسترش آتش‌سوزی‌ها در یونان یک زاغه مهمات در وسط این کشور منفجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آتش‌سوزی در جنگل‌های یونان که تاکنون تلفات انسانی و ترافیک فلج‌کننده‌ای به‌همراه داشته، پنج‌شنبه 5 مرداد به حومه آتن، پایتخت این کشور سرایت کرد.

وزش باد شدید نیز باعث آتش‌سوزی در بخش‌های جداگانه‌ای از یونان شد و ترافیک بزرگراه‌ها و خدمات ریلی این کشور را مختل کرد.

در تازه‌ترین گزارش‌ها رسانه‌های یونانی پنج‌شنبه از وقوع انفجارهایی در یک زاغه‌ مهمات در منطقه «نیا آنخیالوس» در وسط این کشور همزمان با گسترش آتش‌سوزی‌ها، و اقدام به تخلیه افراد از محل حادثه خبر دادند.

آتش‌سوزی‌ها در بخش‌هایی از این کشور طی سه موج گرمای متوالی در دو هفته گذشته به مرگ پنج نفر از جمله دو خلبان آتش‌نشانی و تخلیه گسترده گردشگران از جزیره رودس منجر شده است.

بامداد پنج‌شنبه بالگردهای آتش‌نشانی و اکیپ‌های زمینی در عملیات اطفای حریق در کیفیسیا در شمال آتن شرکت کردند که در مدت کوتاهی شعله‌های آتش خاموش شد.

در نزدیکی شهر ولووس در مرکز یونان، آتش‌سوزی گسترده‌ای از دو طرف شعله‌ور شد و مقامات مجبور شدند بخشی از شلوغ‌ترین بزرگراه یونان را برای چند ساعت مسدود کنند، در حالی که خدمات ریلی ملی که از منطقه عبور می‌کند به‌دلیل گسترش آتش‌سوزی مختل شد.

تلاش آتش‌نشانان برای اطفای شعله‌های آتش در جزیره رودس برای دهمین روز متوالی در حالی ادامه دارد که گزارش‌هایی از وقوع آتش‌سوزی در جزیره اویا منتشر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید