کارشناسان می‌گویند دولت آمریکا سفینه‌های فرازمینی در اختیار دارد

دیوید گراسک در گذشته مدعی شده بود که دولت ایالات متحده ده‌‌ها سفینه‌ فرازمینی با «حیات فرازمینی» در داخل آنها پیدا کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
6 دقيقه (Reading time)

سه مقام نظامی پیشین روز چهارشنبه در جلسه استماع مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده شهادت دادند که دولت آمریکا «سفینه‌های فرازمینی» در اختیار دارد، و حتی مدعی شدند موجودات فرازمینی سوار این سفینه‌ها بوده‌اند.

به گزارش «هیل»، یک خلبان پیشین نیروی دریایی، یک فرمانده بازنشسته نیروی دریایی، و یک مقام اطلاعاتی پیشین نیروی هوایی در جلسه استماع خود تاکید کردند که دولت آمریکا یک «برنامه سری» برای رسیدگی به حیات فرازمینی دارد، و در عین حال خیلی مراقب بوده تا در این باره خبری به بیرون درز نکند.

جلسه استماع چهارشنبه برای شکستن فضای مضحکه‌‌‌آمیز علیه افرادی انجام شد که در طول تاریخ مدرن جهان درباره مشاهده اجرام و سفینه‌های فرازمینی حرف زده‌اند، اما دیگران آنها را به تمسخر گرفته‌اند، و بیان چنین موضوعی حتی روی اعتبار آنها و موقعیت حرفه‌ای‌شان تاثیر منفی گذاشته است.

به گفته هیل، این روند را روزنامه «نیویورک تایمز» از سال 2017 با ارائه گزارش‌های مختلفی درباره مشاهده سفینه‌های فرازمینی توسط انسان‌های معتبر شروع کرد. این گزارش‌ها شامل برنامه شناسایی تهدیدات هوافضای پیشرفته مخفی پنتاگون و مستندات مشاهده‌ سفینه‌های فرازمینی توسط وزارت دفاع آمریکا است.

رابرت گارسیا، نماینده دموکرات کالیفرنیا و عضو بلندپایه کمیته نظارتی مجلس در این باره گفت: «سفینه‌های فرازمینی هرچه که باشند، ممکن است تهدیدی جدی برای ارتش و هواپیماهای غیرنظامی ما ایجاد کنند. این امر مهم باید درک بشود. ما باید مردم را به گزارش دادن تشویق کنیم. هرچه بیشتر در این باره بدانیم، امنیت‌مان بیشتر می‌شود.»

پنتاگون در سال 2021 گزارشی منتشر کرد که در آن بیش از 140 مورد برخورد با اجرام غیرقابل توصیف را مستند کرده بود. فیلم‌های منتشرشده توسط وزارت دفاع همچنین رویدادهای غیرقابل توضیحی را نشان می‌دهد. یکی از این رویدادها در نوامبر 2004 در جریان یک ماموریت آموزشی با ناو هواپیمابر «یو‌اس‌اس نیمیتس» در سواحل جنوب کالیفرنیا اتفاق افتاد.

طی این رویداد، کشتی‌ها و هواپیماهای نیروی دریایی توانستند با استفاده از حسگرها یک شیء پرنده بیضی‌شکل را ردیابی کنند، و چهار خلبان در حال پرواز توانستند آشکارا دستگاهی را مشاهده کنند که با سرعت بسیار بر فراز آب پرواز می‌کرد، و بعد ناگهان ناپدید شد.

دیوید فریور، خلبان سابق نیروی دریایی و فرمانده مأموریت تمرینی مذکور که از این واقعه فیلمبرداری کرد، روز چهارشنبه به کمیته نظارتی مجلس گفت که این شیء «بسیار پیشرفته‌تر از هر آن چیزی بود که در آن زمان داشتیم، امروز داریم، یا طی ده سال آینده خواهیم ساخت.» او افزود برایش شوکه‌کننده بود که این رویداد هرگز مورد بررسی رسمی قرار نگرفت، و هیچ‌یک از خلبان‌ها هم هرگز مورد بازجویی قرار نگرفتند.

رایان گریوز، خلبان سابق که موسسه‌ای غیرانتفاعی با هدف تشویق دیگر خلبانان برای حرف زدن درباره مشاهدات خود از سفینه‌های فرازمینی تاسیس کرده است، گفت اگر اجرام دیده‌شده پهپادهای خارجی باشند، این یک مشکل فوری امنیت ملی است. اگر هم چیز دیگری باشند، باید با آنها برخورد علمی کرد.

گریوز همچنین گفت حداقل به مدت چندین سال هر روز سفینه‌های فرازمینی را بر فراز سواحل اقیانوس اطلس مشاهده کرده است. به گفته وی، این مشاهدات «نادر یا مجزا» نبودند، و تاکید کرد سفینه‌های فرازمینی در تمام جاهایی در سراسر جهان که نیروی دریایی آمریکا حضور دارد مشاهده شده‌اند، و حتی خدمه هواپیماهای نظامی و تجاری آنها را دیده‌اند.

با این وجود، بر اساس برآورد گریوز، تنها 5 درصد از موارد مشاهده سفینه‌های فرازمینی به‌طور عمومی گزارش می‌شود، چرا که خلبان‌ها و دیگر نظامیانی که چنین چیزهایی را می‌بینند، از ترس اینکه بیان این مسائل عواقب منفی از نظر حرفه‌ای برای‌شان ایجاد کند، معمولا در این باره حرفی نمی‌زنند.

به گزارش هیل، تند و تیزترین شهادت روز چهارشنبه را دیوید گراسک، عضو پیشین «آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی» داد. گراسک چهره‌ای شناخته‌شده در حوزه سفینه‌های فرازمینی است، و روشنگری‌های بی‌وقفه وی در این زمینه دلیل اصلی تشکیل جلسه استماع توسط کنگره ایالات متحده بوده است.

گراسک طی شهادت خود ادعا کرد که پنتاگون و سایر سازمان‌های امنیتی آمریکا اطلاعات مربوط به سفینه‌های فرازمینی را پنهان می‌کنند. او تاکید کرد دولت آمریکا برنامه جامع و طولانی‌مدتی برای «مهندسی معکوس» اشیاء فرازمینی دارد، و گفت می‌تواند «محل دقیق» این قضایا را آشکار کند.

گراسک در گذشته مدعی شده بود که دولت ایالات متحده ده‌ها سفینه‌ فرازمینی با «حیات فرازمینی» در داخل آنها پیدا کرده است. او روز چهارشنبه، ضمن تکرار ادعاهای پیشین خود، ادعا کرد کسانی را می‌شناسد که در جریان مخفی‌کاری درباره تملکات فرازمینی دولت آمریکا آسیب دیده‌اند.

گراسک گفت به خاطر اظهارات قبلی‌اش مورد «انتقامجویی» نهادهای دولتی آمریکا قرار گرفته است. او در نهایت تاکید کرد که نمی‌تواند جزئیات مسائل را در یک جلسه عمومی علنی کند، و گفت این جزئیات را طی جلسه‌ای غیرعلنی در اختیار کنگره آمریکا می‌گذارد.

به گفته هیل، نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه تحت تاثیر شهادت کارشناسان قرار گرفتند و گفتند که می‌خواهند ته و توی این قضیه را درآورند، چرا که قطعا می‌تواند تهدیدی علیه امنیت ایالات متحده باشد.

اندی اوگلز، نماینده جمهوری‌خواه تنسی گفت: «مشخصا علیه امنیت ملی ایالات متحده تهدیدی وجود دارد. ما به عنوان اعضای کنگره مسئولیت داریم درباره این مسائل تحقیق کنیم و از فعالیت‌های احتمالی دولت آگاه باشیم تا بتوانیم در صورت لزوم اقدام کنیم.»

آنا پائولینا لونا، نماینده جمهوری‌خواه فلوریدا هم به خبرنگاران گفت که یک گروه دوحزبی از قانونگذاران جلسه‌ای غیرعلنی با شاهدان برگزار خواهند کرد تا درباره اطلاعات محرمانه در یک «مرکز نگهداری اطلاعات حساس» گفت‌وگو کنند.

تیم برچِت، دیگر نماینده جمهوری‌خواه تنسی نیز گفت جلسه استماع روز چهارشنبه فقط جلسه اول از «بسیاری جلسات» است که برای رسیدگی به رابطه دولت آمریکا با سفینه‌های فرازمینی برگزار خواهد شد، و هدف‌شان «شفافیت دولت» است.

او خطاب به خبرنگاران گفت: «با وجود تمام موانعی که سر راه‌مان سبز شد، از میزان اطلاعاتی که امروز کسب کردیم شگفت‌زده شدم. ما امروز سدها را شکستیم. از این به بعد دیگران با خودشان می‌گویند که می‌شود اطلاعاتی که دارند را فاش کنند، و این دقیقا همان چیزی است که ما می‌خواهیم و آن را تشویق می‌کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید