روسیه: 26 درصد از زیرساخت‌های بندر اودسا را نابود کردیم

اوله کیپر فرماندار اودسا خبر داد که روسیه موشک‌های کالیبر را از یک زیردریایی در دریای سیاه به یک بندر شلیک کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسکو اعلام کرد که نیروهای روسی طی 9 روز گذشته 26 درصد از زیرساخت‌ها بنادر اودسا و 5 کشتی غیرنظامی را هدف قرار داده است و همچنین از کشف آثاری از مواد منفجره در کشتی‌‌هایی که اخیراً بر اساس توافق غلات وارد بندر اوکراین شده بود، خبر داد.

اوله کیپر، فرماندار منطقه اودسای اوکراین نیز گفت که روسیه شب گذشته در یک حمله موشکی زیرساخت‌های این بندر را ​​بمباران کرد که به کشته‌شدن یک نگهبان و آسیب رسیدن به پایانه بار منجر شد.

مسکو از زمان خروج از توافق صادرات غلات با کی‌یف از دریای دریای سیاه، توافقی که با میانجیگری ترکیه و سازمان ملل متحد انجام شد و اجازه صادرات غلات اوکراینی از بنادر اودسا را ​​برای حدود یک سال اجازه می‌داد، بارها بنادر اودسا را ​​هدف قرار داد.

اوله کیپر نیز خبر داد که روسیه موشک‌های کالیبر را از یک زیردریایی در دریای سیاه به یک بندر شلیک کرده است.

نیروی هوایی اوکراین نیز با اعلام اینکه قادر به سرنگونی موشک‌های کالیبر نیست گفت که شب گذشته هشت پهپاد روسی را سرنگون کرده است.

ناتالیا هومنیوک، سخنگوی فرماندهی جنوبی ارتش اوکراین، گفت که رعد و برق به روسیه در این حمله کمک کرد و افزود که دشمن از شرایط جوی استفاده کرد و موشک‌هایی را در رعد و برق و باد و در ارتفاع بسیار پایین شلیک کرد تا شناسایی آنها را دشوارتر کند.

اودسا که مرکز تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است به طور پیاپی مورد حملات هوایی روسیه قرار می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید