تاکید مک‌کارتی بر احتمال آغاز تحقیق کنگره برای استیضاح بایدن

رئیس کنگره آمریکا: تحقیقات مجلس نمایندگان، نخستین گام در راستای ارائه دلایل برای استیضاح رئیس جمهوری خواهد بود که ممکن است به سرعت تکمیل شده یا در دوره انتخابات ریاست جمهوری، ادامه یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در اظهاراتی اعلام کرد به زودی تحقیقات درباره اتهامات مطرح شده پیرامون جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا آغاز شود.

مک‌کارتی، احتمال اقدام نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره به اجرای تحقیقات در خصوص بایدن را با توجه به اتهامات قبلی جمهوری‌خواهان علیه او در مورد ارتکاب تخلفات مالی، مطرح کرد.

این جمهوری‌خواه برجسته در اظهارات سه‌شنبه 3 مرداد از ساختمان کنگره گفت که پرسش‌ها و تردیدهای جمهوری‌خواهان کنگره در مورد تعاملات مالی خانواده رئیس جمهوری دموکرات، باید مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، این گفته مک‌کارتی در اشاره به هانتر پسر 55 ساله بایدن است که قرار است در دادگاه فدرال در ویلمینگتون ایالت دلاور، برای جلوگیری از محاکمه به دلیل فرار مالیاتی، با قوه قضائیه معامله کند.

به گفته مک‌کارتی اگرچه تاکنون هیچ خطا یا شواهدی مبنی بر فساد بایدن ثابت نشده، اما انجام تحقیقاتی که به کنگره اجازه می‌دهد، اطلاعات کافی برای دستیابی به حقیقت را به‌دست آورد، به یک وظیفه تبدیل شده است.

او با بیان این که «این موضوع را تا به آخر پیگیری می‌کنیم»، ادامه داد: «تحقیقات مجلس نمایندگان، نخستین گام در راستای ارائه دلایل برای استیضاح رئیس جمهوری خواهد بود که ممکن است به سرعت تکمیل شده یا در دوره انتخابات ریاست جمهوری، ادامه یابد.»

اذعان پسر بایدن

این تحولات پس از آن بود که هانتر در ژوئن گذشته اذعان کرد که مرتکب دو مورد فرار مالیاتی و داشتن اسلحه گرم در دوران اعتیادش به مواد مخدر شده است.

هانتر پسر رئیس جمهوری دموکرات، با این پرونده و دیگر پرونده‌های مربوط با معاملات تجاری‌اش در اوکراین و چین در دوره گذشته به هدفی برای جمهوری‌خواهان تبدیل شده است.

اظهارات مکارتی، به عنوان تندترین اظهارات تا این لحظه علیه بایدن قلمداد می‌شود، اگرچه او تلاش‌های قبلی جمهوری‌خواهان کنگره را که خواستار اجرای تحقیقات بودند، تضعیف کرد.

مک‌کارتی با فشار متحدان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین در مجلس نمایندگان مواجه است که زیر کنترل جمهوری خواهان با اکثریت اندک قرار دارد با این‌حال او حمایت خود را از ترامپ یا هیچ نامزد جمهوری‌خواه دیگری اعلام نکرد و هیچ جدول زمانی را برای آغاز بررسی موضوع برکناری بایدن، مشخص نکرد.

در تازه‌ترین فصل‌های این پیگرد سیاسی، اعضای جمهوری‌خواه کمیته مجلس نمایندگان، چهارشنبه گذشته، دو مقام مالیاتی آمریکا را که به عنوان افشاگر توصیف می‌شوند، پس از تأکید آنها در ژوئن گذشته در این خصوص که هانتر از «معامله» با قوه قضاییه فدرال بهره‌مند شده است، مورد پرسش خود قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size