انهدام یک مرکز ارتباطات اوکراینی با پهپاد انتحاری روسیه

«نیویورک تایمز»: سربازان اوکراینی از تبدیل‌شدن این پهپادها به «مشکلی بسیار بزرگ» شکایت دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تصاویر گرفته‌شده از منطقه عملیات ویژه نظامی روسیه در محور خرسون، صحنه‌هایی از انهدام یک مرکز ارتباطی نیروهای اوکراینی در نتیجه حمله پهپاد «لانست» را نشان داد.

حمله‌ای دقیق

این ویدئو، هدف قراردادن یک مرکز ارتباطی واقع در میان شماری از خانه‌ها را نشان داد. در اثر حمله دقیق پهپاد «لانست»، خودروی ارتباطی مرکزی آتش گرفت و سربازان اوکراینی به سرعت برای خاموش‌کردن آن اقدام کردند.

Advertisement

به گزارش «نیویورک تایمز»، سربازان اوکراینی از تبدیل‌شدن این پهپادها به «مشکلی بسیار بزرگ» شکایت دارند.

طبق گفته آنها، سرنگون‌کردن این پهپادها دشوار است چراکه بیشتر شبیه بمب‌های هدایت شونده هستند تا پهپاد؛ به طوری که نزدیک‌شدن آنها تنها قبل از مدت زمان کوتاهی «معمولاً 15 ثانیه»، قابل شناسایی است.

این گزارش می‌افزاید که نیروهای روسی از نظر تجهیزات الکترونیک رادیویی مدرن به ویژه توانایی آنها در دریافت سیگنال‌های تلفن همراه و مسدودکردن«جی.پی.اس» و فرکانس‌های رادیویی، به شکل قابل توجهی برتر از نیروهای اوکراینی هستند.

به گزارش «واشینگتن پست»، این ابراز نگرانی سربازان اوکراینی، چند روز پس از انتشار گزارشی آمریکایی‌ در این خصوص بود که مین‌های کاشته‌شده توسط نیروهای روسی، باعث شده تا نیروهای اوکراینی به جای تهاجم با استفاده از تانک و خودروهای زرهی، با پای پیاده جلو بروند که کندی و بروز مشکل در پیشروی آنها را به دنبال دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید